باتری ups  (یو پی اس)۱۳۹۸/۰۹/۰۵
باتری ups  (یو پی اس)

باتری ups  (یو پی اس)

باتری ups  (یو پی اس)


تأمین امنیت انرژی پایه و اساس موفقیت و استمرار بسیاری از شرکتها - از جمله آنها کارخانه های صنعتی ، دفاتر ، مراکز بهداشتی و درمانی ، خدمات شهری یا مراکز داده باشد. برای بعضی از این نگرانی ها قطعاً قطع برق با هزینه های گزاف ممکن است بسیار گران باشد، بنابراین بسیاری از  کسب و کار ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از سیستم های منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS استفاده می کنند.  بخش مهمی از UPS ، باتری ups است که انرژی لازم را برای اطمینان از دستیابی به یک جریان مداوم از انرژی برای فرآیند حساس در تأمین انرژی UPS فراهم می کند. پارامترهایی که باید در انتخاب درست سیستم های باتری ups مورد توجه قرار گیرند عبارتند از قدرت و استقلال مورد نظر ، راندمان اینورتر ، تخلیه نهایی و ولتاژ شارژ می باشد. و بسیاری از عوامل دیگر هنگام انتخاب و پیکربندی سیستم باتری UPS باید با دقت در نظر گرفته شوند. 

باتری های اسید سرب


باتری سرب اسید اقتصادی ترین گزینه را برای برنامه های انرژی که وزن باتری یک نگرانی می باشد ، نشان می دهد. اکثر سیستم های UPS از باتری ups سرب اسید استفاده می کنند زیرا عملکرد عالی ، راندمان بالای انرژی با مقاومت بالا در داخل ، تحمل زیاد نسبت به شرایط نادرست و هزینه های خرید جذاب دارند.
باتری های LA از الکترولیتی استفاده می کنند که از آب و اسید سولفوریک تشکیل شده است و صفحات ساخته شده از سرب اسفنجی (الکترود منفی) و اکسید سرب (مثبت). دو نوع باتری اصلی LA عبارتند از:
• VRLA ، همچنین به "مهر و موم شده" یا "بدون تعمیر و نگهداری" عنوان شناخته شده است
• شناور یا سیلابی 

باتری های VRLA


باتری های VRLA مهر و موم شده اند و می توانند در هر جهت نصب شوند. کیس باتری مجهز به دریچه ای است که هر نوع گاز را در خارج از هوا تهویه می کند. باتری های VRLA معمولاً نیازی به نگهداری مستقیم ندارند - نیازی به اضافه کردن آب به آن ها نیست ، زیرا هر هیدروژن که در هنگام شارژ آزاد می شود در داخل با اکسیژن دوباره تشکیل می شود تا آب تشکیل شود. دو نوع اصلی VRLA وجود دارد که به دلیل ترکیب الکترولیت آنها متمایز است:
• (AGM) ، جایی که الکترولیت درون یک میکروفیبر بسیار متخلخل نگه داشته می شود
• ژل ، که دارای ژل الکترولیت ساخته شده از مخلوطی از اسید سولفوریک و سیلیس است.

باتری های شناور یا سیلابی 


همانطور که از نام آن پیدا می باشد ، باتری های شناور دارای صفحات هستند که در یک الکترولیت اسید غوطه ور هستند. از آنجا که آنها مهر و موم نشده اند ، هیدروژن تولید شده در طول عمل مستقیماً وارد محیط می شود ، به این معنی که سیستم های تهویه باید از سیستم های VRLA قوی تر و در نتیجه اندازه کافی باشند.
باتری های شناور باید به صورت عمودی نگه داشته شوند و سطح آب آنها به صورت دستی بالا برود. آنها طول عمر طولانی تر و قابلیت اطمینان بالاتری نسبت به باتری های مهر و موم شده دارند.

باتری های نیکل - کادمیوم


الکترودهای باتری نیکل کادمیوم (NiCd) از هیدروکسید نیکل (صفحه مثبت) و هیدروکسید کادمیوم (صفحه منفی) ساخته شده اند. الکترولیت یک محلول آبی از هیدروکسید پتاسیم قلیایی است. باتری های NiCd طول عمر بسیار طولانی تقویم (حداکثر 20 سال) را فراهم می کنند و می توانند با تغییرات شدید دما (-20 تا 40+ درجه سانتیگراد) کنار بیایند. آنها همچنین چرخه بالایی دارند و تحمل خوبی نسبت به آن دارند. باتری های NiCd بسیار بیشتر از معادل های سنتی VRLA هزینه دارند.

باتری های لیتیوم یونی


در باتری لیتیوم یون (LIB) معمولاً "کاتد" از اکسید فلزی ساخته می شود ، در حالی که آند معمولاً گرافیت کربن متخلخل است. هر دو در یک الکترولیت مایع ساخته شده از نمک لیتیوم و حلال آلی غوطه ور می شوند. در هنگام تخلیه ، یونها از طریق آند به کاتد از طریق الکترولیت و جداکننده جریان می یابند. شارژ جهت را معکوس می کند ، و یون ها از کاتد به آند جریان می یابند.


شما می توانید با مراجعه به وب سایت آرکا باتری بهترین باتری ups مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسب و در کمترین زمان خریداری نمایید.
 

نویسنده :عرفان ملایی

باتری

ups


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.