کاربرد یو پی اس۱۳۹۸/۰۹/۰۶
کاربرد یو پی اس

کاربرد یو پی اس

کاربرد یو پی اس


منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) یا سیستم های UPS همانطور که شناخته شده اند ، دو نقش مهم در مورد مشکلات برق را ارائه می دهند. سیستم های UPS منبع تغذیه آماده به کار را در هنگام خرابی منبع تغذیه فراهم می کنند ، و همچنین تهویه مطبوع را برای از بین بردن مشکلی که در برق ایجاد می شود فراهم می کنند. در ادامه به بررسی انواع کاربرد یو پی اس خواهیم پرداخت.

کاربرد یو پی اس - رایانه های شخصی


محیط های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) معمولاً شامل رایانه های شخصی ، پایانه های POS و سرورهای کوچک فایل هستند. این سیستم های UPS با یک باتری داخلی کوچک مناسب همراه هستند. آنها از محافظت در برابر موج های بزرگ ، خاموشی ، سنبله و سر و صدای الکتریکی و مدت زمان کوتاه مدت برای خرابی برق محافظت می کنند. 

مراکز داده 


سیستم های یو پی اس بزرگ به طور معمول ستون فقرات پروژه های بزرگ می باشند و مشکلات برق و نیرو را محافظت می کنند از برنامه هایی مانند مراکز داده و مراکز سوئیچینگ ارتباط از راه دور می توان نام برد. این گونه سیستم های یو پی اس به عنوان بخشی از یک برنامه محافظت از انرژی متمرکز یا غیر متمرکز نصب می شوند 

کاربرد یو پی اس - استفاده در فضای باز


هنگامی که یک سیستم UPS در خارج از خانه قرار می گیرد ، باید دارای ویژگی های خاصی باشد که تضمین می کند می تواند هوا را بدون هیچ گونه تأثیر بر عملکرد تحمل کند. عواملی از قبیل دما ، رطوبت ، باران و برف در میان دیگران باید در هنگام طراحی سیستم UPS در فضای باز توسط سازنده مورد توجه قرار گیرد. دامنه دمای کارکرد برای سیستمهای UPS در فضای باز می تواند در حدود 40- تا 55+ درجه سانتیگراد باشد. 
سیستم های UPS در فضای باز می تواند به صورت قطب ، زمینی (پایه) یا میزبان نصب شود. محیط خارج از منزل می تواند احتمال سرمازدگی شدید وجود دارد، در این حالت سیستم UPS در فضای باز باید دارای یک بخاری باتری یا گرمای شدید باشد ، در این صورت سیستم UPS در فضای باز باید دارای سیستم فن یا سیستم تهویه هوا باشد.

پکیج های خورشیدی 


اینورتر خورشیدی ، یا اینورتر PV یا مبدل خورشیدی ، جریان مستقیم متغیر (DC) خروجی یک پنل خورشیدی فتوولتائیک (PV) را به یک جریان متناوب فرکانس (AC) تبدیل می کند که می تواند به یک شبکه الکتریکی تجاری تبدیل شود یا از آن استفاده شود. از کاربرد یو پی اس در این سیستم ها هم می توان برای تامین برق و هم صرفه جویی در هزینه و وقت نام برد. 

کاربرد یو پی اس در صنعت


مهم نیست که امکانات شما چه چیزی تولید کند ، توقف تولید به معنای از دست رفتن بهره وری است. نه تنها این ، قطع شدن در منبع تغذیه می تواند برای تجهیزات شما مضر باشد و برای کارمندان شما خطرناک باشد. با یک منبع تغذیه بدون وقفه یکپارچه یا همان سیستم یو پی اس ، می توانند کار شما را ادامه دهند. این امکان را به شما می دهد تا بر روی بودن فرآیندهای تولید خود تمرکز کنید ، کارمندان و مشتریان خود را راضی کنند.

کاربرد یو پی اس در پزشکی 


قطعی برق در بخش هایی از بیمارستان ها مانند اورژانس و اتاق های عمل، وضعیت بحرانی به وجود آورده است که منجر به حوادثی با نتایج غم انگیز شده است. تعداد خاموش کردن برق ، کار پیچیده پزشکان در شرایط ارائه کمک های اضطراری به بیماران ، ده ها و صدها برابر بیشتر و سخت تر کرده است. بنابراین در شرایطی که کیفیت پایین و قابلیت اطمینان سیستمهای الکتریکی موجود وجود دارد ، لازم است که در هر بخش بیمارستان مانند اورژانس بیمارستان ، یک سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) مورد استفاده قرار بگیرد تا استقلال در برابر شرایط ناپایدار سیستم برق رسانی و شرایط غیر طبیعی و غیره حفظ شود

البته انواع مختلفی از توپولوژی UPS وجود دارد که شامل UPS بر مبنای تبدیل دو برابر ، UPS تعاملی خطی و UPS آماده به کار یا Off-line می باشد. انتخاب این سیستم ها اغلب بر اساس ملاحظات بودجه قیمت و میزان در دسترس بودن و مقاومت لازم است. 
 

نویسنده :عرفان ملایی

کاربرد

یو پی اس


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.