سوالات متداول درباره باتری ماشین۱۳۹۸/۰۹/۱۰
باتری ماشین

باتری ماشین

سوالات متداول درباره باتری ماشین


باتری ماشین دقیقا چگونه کار می کند؟
باتری ماشین ولتاژ برق لازم برای تأمین انرژی تمام قطعات الکتریکی موجود در وسیله نقلیه شما را تأمین می کند. در مورد یک مسئولیت بسیار بزرگ صحبت کنید. بدون باتری ، ماشین شما ، آنطور که احتمالاً متوجه شده اید ، روشن نخواهد شد
بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه این جعبه کوچک قدرتمند کار می کند:
یک واکنش شیمیایی ماشین شما را در حال کار می کند: باتری شما انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی لازم برای اتومبیل شما تبدیل می کند و ولتاژ را به استارت تحویل می دهد.
جریان برق را ثابت نگه دارید: باتری شما نه تنها انرژی لازم برای شروع اتومبیل شما را تأمین می کند ، بلکه باعث تثبیت ولتاژ (که اصطلاح تامین انرژی است) است تا بتوانید موتور خود را به کار بگیرید.
در ادامه به بررسی تعدادی از سوالات متداول درباره باتری ماشین خواهیم پرداخت.

مایع داخل باتری ماشین چیست؟

پاسخ: الکترولیت باتری ترکیبی از آب و اسید سولفوریک است. غلظت اسید به وضعیت شارژ باتری بستگی دارد ، هرچه باتری بیشتر تخلیه شود میزان اسید سولفوریک کمتر می شود.

ولتاژ شارژ باتری ماشین چقدر است؟ برای شارژ آن چه ولتاژ لازم است؟

پاسخ: باتری اتومبیل 12 ولت می تواند در ولتاژهای مختلفی شارژ شود. برای شارژ حداقل 12.9 ولت نیاز دارد ، اما در این ولتاژ میزان شارژ باتری خودرو بسیار کند است. تا زمانی که باتری به طور کامل شارژ نشود ، می توانید باتری را با ولتاژ بالا با خیال راحت شارژ کنید. بنابراین ولتاژهای متناوب و ولتاژ شارژرهای باتری اتومبیل می توانند با اطمینان بیش از 15 ولت فراتر روند ، تا زمانی که باتری مورد بررسی قرار گیرد تا از عدم شارژ آن اطمینان حاصل شود. این ولتاژهای بالاتر باعث می شود باتری سریعتر شارژ شود. 

آیا قبل یا بعد از شارژ باید به باتری آب اضافه کنم؟

پاسخ: قبل از شارژ آب را اضافه کنید. روند شارژ باعث ایجاد حباب هایی می شود که به مخلوط کردن اسید کمک می کند. روند شارژ حتی با وجود شارژر باتری کاملاً خارج از کنترل ، در طی یک بار شارژ آب زیادی مصرف نمی کند. همچنین لازم به ذکر است که سیستم های شارژ مدرن با تنظیم ولتاژ دقیق ، آب قابل توجهی مصرف نمی کنند و البته باتری های آب بندی شده آب آنها را بازیافت می کنند ، بنابراین شما نمی توانید آن را جایگزین کنید.

چه مقدار آب باید در باتری ماشین باشد؟

پاسخ: در باتری باید نشانه ای وجود داشته باشد ، هنگامی که باتری را پر می کنید ، مایعات به آن سطح می رسند ، سپس دیگر داخل آن آب نریزید. معمولاً باید برای پر کردن آن به چشمی موجود بر روی بدنه باتری دقت کرد.

وزن یک باتری ماشین چقدر است؟ 

پاسخ: وزن باتری ماشین به اندازه باتری بستگی دارد ، اما معمولاً بین 30 تا 50 پوند است و بیشتر آنها در حدود 41 پوند (14 تا 22 کیلوگرم) می باشند.

جریان شارژ باتری خودرو چقدر است؟

پاسخ: باتری اتومبیل می تواند از هر صفر تا صدها آمپر شارژ شود. آنها برای تخلیه در جریان زیاد طراحی شده اند ، بنابراین می توانند در جریان زیاد شارژ شوند. شارژرهای باتری ماشین مدرن از دقت ولتاژ بالایی برخوردار هستند ، که باعث می شود آنها را در استفاده از تقریبا هر جریانی که می خواهید ، به کار ببرید. 

مدت زمان شارژ باتری ماشین 12 ولت چقدر طول می کشد؟

پاسخ: مدت زمان شارژ به باتری و شارژر بستگی دارد. برای باتری که توسط موتور خودرو شارژ می شود ، می توان یک ساعته آن را شارژ کرد تا به طور کامل شارژ شود. باتری های اتومبیل از 40AH تا 110AH و متغیرهای مختلف از 45 آمپر تا 200 آمپر هستند. اگر از شارژر باتری استفاده می کنید ، یک شارژر با 10 آمپر برای شارژ کامل باتری 4 تا 11 ساعت طول می کشد ، یک شارژر 2 آمپر 2-4 روز طول می کشد. البته لازم نیست باتری را به طور کامل شارژ کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. 
 

نویسنده :عرفان ملایی

باتری

ماشین


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.