تعویض باتری ماشین۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تعویض باتری ماشین

تعویض باتری ماشین

تعویض باتری ماشین


تعویض باتری ماشین به هیچ ابزاری فوق العاده پیچیده یا ویژه ای احتیاج ندارد ، هیچ خطر بزرگی را برای امنیت شما ایجاد نمی کند و تقریباً در دسترس هر کسی است. انجام این کار خود نیز می تواند در هزینه و زمان خرید برای شما به همراه داشته باشد. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:


مرحله اول: باتری خود را پیدا کنید


اولین قدم پیدا کردن باتری است. در اکثر قریب به اتفاق اتومبیل ها در گوشه ای از موتور قرار دارند. یا در جلو ، پشت یکی از چراغ های جلو یا بیرون در طرفین قرار دارد. توجه داشته باشید که ممکن است آن را در زیر یک پوشش پلاستیکی پنهان کرده باشد. برخی از تولید کنندگان خودرو (مانند BMW) برای صرفه جویی در فضای مصرفی ، معمولاً باتری را در زیر صندلی عقب یا در صندوق عقب نصب می کنند. در صورت عدم اطمینان از موقعیت مکانی آن ، کتابچه راهنمای مالک شما به شما کمک می کند تا آن را پیدا کنید.


مرحله دوم: پایانه ها (ترمینال ها) را جدا کنید


باتری 12 ولت شما مانند یک باتری  AA، یک ترمینال مثبت و منفی دارد. از طریق انتهای ترمینال فلزی به سیستم الکتریکی خودرو وصل شده است. هر دو انتهای پایانه را بیابید - نکته مثبت را در نظر بگیرید که ممکن است در زیر یک پوشش پلاستیکی قرار داشته باشد - و نحوه اطمینان از آنها را تعیین کنید. اگر ماشین شما دارای گیره سریع انتشار است ، خوش شانس هستید. اگر اینطور نیست ، برای شل شدن انتهای ترمینال به آچار نیاز خواهید داشت. اندازه پیچ در اتومبیل متفاوت است. برخی از پیچ های 10 میلیمتری استفاده می کنند ، برخی از پیچ های 13 میلی متری و بعضی دیگر از هر کدام استفاده می کنند. حتی ممکن است یک اتومبیل با پیچ 7 میلیمتری یا اندازه ای کاملاً متفاوت پیدا کنید.
با قطع کردن انتهای ترمینال منفی شروع کنید. معمولاً روی بدنه باتری ، نمادی در کنار آن است. اطمینان حاصل کنید که آچار هرگز به طور همزمان هر دو پایانه را لمس نمی کند. این کار منجر به برق گرفتگی خواهد شد. به محض اینکه ترمینال ها سست شد، آن را برداشته و  خارج کنید ، به آرامی انتهای ترمینال را بکشید. همین کار را با ترمینال مثبت انجام دهید و این بار مطمئن شوید که آچار به یک قسمت فلزی از ماشین (مانند کاپوت یا بدنه) برخورد نمی کند.


مرحله سوم: باتری قدیمی را برداشته و پایانه ها را بازرسی کنید


اکنون ، شما آماده بیرون کشیدن باتری هستید. نسبتاً سنگین است ، بسته به اندازه آن می تواند 10 کیلوگرم یا بیشتر وزن داشته باشد ، بنابراین آماده شوید. قبل از نصب مجدد باتری جدید ، به انتهای ترمینال نگاه کنید. اگر می بینید که پودرهای سبز ، خاکستری و یا خاکستری سفید وجود دارد ، باید آنها را با پارچه تمیز کنید تا سیستم شارژ شما به خوبی حفظ شود. اسید باتری خورنده است ، بنابراین دستکش بپوشید و سعی کنید هیچ کدام را روی لباس خود نکشید.


مرحله چهارم: باتری جدید را نصب کنید


باتری جدید را در جای باتری قرار دهید و پایانه هایی را که قبل باز کرده بودید را نصب کنید. ابتدا ترمینال باتری مثبت را به یکدیگر متصل کنید ، همیشه مطمئن شوید که آچار با قطعه فلزی دیگری در تماس نیست. باید محکم باشد ، شما نباید بتوانید انتهای ترمینال را با دست حرکت دهید ، اما آن را بیش از حد محکم نکنید تا شکسته نشوند. برای پایان ترمینال منفی این مراحل را تکرار کنید.
دوبار بررسی کنید که هیچ ابزاری را در موتور جا نگذارید ، کاپوت را ببندید و ماشین را روشن کنید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز طبق روال کار می کند. 

برای تعویض باتری ماشین به این نکته نیز دقت کنید که نوع باتری که برای ماشین خود تهیه کرده اید مناسب می باشد. در صورت عدم آگاهی از باتری مناسب خودرو شما به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه نمایید. 


نوع باتری هایی که برای تعویض باتری ماشین خود نیز در نظر گرفته اید بسیار متفاوت می باشد و نوع باتری ها، هزینه و اندازه متفاوتی دارند. که برای تعویض آن باید از یک متخصص کمک بگیرید.
برای تعویض باتری ماشین و خرید بهترین باتری ها با قیمت بسیار رقابتی و کمترین زمان ممکن، شما می توانید به وب سایت آرکا باتری مراجعه نمایید.

نویسنده :عرفان ملایی

تعویض

باتری

ماشین


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.