باتری خودرویی سیلد (اتمی)۱۳۹۸/۱۰/۲۳
باتری سیلد

باتری سیلد

باتری سیلد یا اتمی چیست

همان طور که می دانید باتری در اتومبیل حکم قلب تپنده ی آن را دارد. باتری ها باعث استارت زنی اتومبیل می شود. انتخاب باتری برای اتومبیل بسیار مهم است و از ظرافت خاصی برخوردار است. در بازارهای کشور ما دو نوع باتری وجود دارد که با نام باتری اسیدی و باتری سیلد (اتمی یا خشک) شناخته می شوند. 
اما باتری سیلد چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟ چرا باید از باتری سیلد استفاده کنیم همه موضوعاتی است که هنگام خرید این نوع باتری پیش خواهد آمد. 

ویژگی های باتری سیلد

برخلاف تصور افراد باتری سیلد واقعا خشک نیست. ممکن است شما نیز جزو آن دسته از افراد باشید که فکر می کنند درون باتری های اتمی فاقد الکترولیت است اما تصور شما اشتباه است. درون این نوع باتری نیز اسید یا الکترولیت وجود دارد اما به علت ساختار و نوع صفحات موجود در باتری اتمی اسید موجود در آن کاهش پیدا نکرده و احتیاج به چک کردن سطح الکترولیت یا اسید نخواهد داشت.
به همین دلیل این نوع باتری ها را بدون نگهداری نیز می نامند.

انواع باتری سیلد

جدید ترین نوع باتری سیلد که در بازارها موجود است باتری های سیلد کلسیم یا سلید سیلور کلسیم هستند. آسان ترین روش تشخیص باتری سیلد یا اتمی این است که بر روی این مدل از باتری ها عبارت Calcium MF حک شده است. 
نکته مهم واساسی که در مورد باتری های اتمی مطرح است که چگونه از شارژ یا دشارژ این نوع باتری ها آگاهی پیدا کنیم. آسان ترین راه برای چک کردن باتری خشک استفاده از چشمی های موجود بر روی آن است. این چشمی دارای سه حالت متفاوت است، در صورتی که رنگ آن سبز باشد نشان دهنده ی شارژ باتری و سلامت آن است. در صورتی که رنگ آن سیاه باشد یعنی باتری شما در حال ضعیف شدن است. در صورتی که رنگ چشمی سفید باشد یعنی که باتری شما از شارژ خالی شده است.
نکته دیگر که در رابطه با باتری سیلد باید بدانید این است که عمر این نوع باتری نسبت به باتری های اسیدی بیشتر است. دلیل طول عمر این باتری نیز صفحات کلسیمی آن است که طول عمر آن را افزایش می دهند.
از دیگر موارد مورد توجه درباره ی باتری اتمی این است که به علت ساختار ویژه ی آن اسید موجود در باتری خارج نخواهد شد و به شما این امکان را می دهد که باتری را در هر زاویه ای که مناسب تر است نصب کنید. 

چرا باتری خشک بخریم

با توجه به ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم استفاده از باتری خشک بسیار مقرون به صرفه تر است. طول عمر این باتری بالا بوده و عدم نیاز به مراقبت آن و همچنین تمیز بودن آن باعث می شود که افراد تمایل بیشتری برای خرید این نوع باتری از خود نشان بدهند.
فروشگاه اینترنتی آرکا باتری یکی از عرضه کنندگان انواع باتری خشک یا اتمی از بهترین برندهای بازار است. شما می توانید انواع باتری های مورد نظرتان را خریداری کرده و از خدمات پس از فروش فوق العاده ی آن بهره مند شوید. 
 

نویسنده :صفرزاده

باتری اتمی

باتری ماشین

باتری خشک

باتری سیلد

صبا باتری

سوزوکی

توربو

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.