باتری آسانسور چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد۱۳۹۸/۱۰/۲۴
باتری آسانسور

باتری آسانسور

باتری آسانسور چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد

استفاده از آسانسور بسیار معمول است، شاید یکی از معضلات استفاده از آسانسور زندانی شدن در این محیط است. این امر به علت قطعی برق یا ایجاد هر مشکلی بروز پیدا کند. مطمئنا افرادی که برای چند دقیقه در آسانسورها محبوس شده اند تجربه ی بدی را پشت سر گذاشته اند. راه حل این مشکل چیست؟ باتری آسانسور می تواند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد.

باتری آسانسور چیست و چه کاربردی دارد

باتری آسانسور وسیله ای است که می تواند در زمان قطع شدن برق انرژی لازم را برای رساندن کابین به نزدیک ترین طبقه تامین کند. عمر مفید باتری آسانسور معمولا بین 1 تا 2 سال است که پس از آن بهتر است این باتری را تعویض نمایید. این باتری قیمت بیشتری نسبت به باتری یو پی اس دارد.
سیستم یو پی اس یا سیستم نجات اضطراری است. معمولا بیشتر آسانسورها به این تکنولوژی مجهز هستند در صورت بروز اشکال فنی و قطع برق در کمتر از 30 ثانیه آسانسور را به نزدیکترین طبقه هدایت می کنند. 

از باتری آسانسور استفاده کنیم یا باتری یو پی اس

تفاوت باتری آسانسور با باتری یو پی اس چیست بهتر است از کدام باتری استفاده کنیم. همان طور که قبلا گفتیم باتری آسانسور بین 1 تا 2 سال عمر مفید داشته و از قیمت بالایی نسبت به باتری یو پی اس برخوردار است. این در حالی است که باتری های یو پی اس عمری در حدود 4 تا 6 سال داشته و قیمت کمتری نسبت به باتری های آسانسور دارند. 
برخی از کارشناسان عقیده دارند که استفاده از باتری های یو پی اس بسیار بهینه تر است و عقیده دارند که این نوع باتری اقتصادی تر است. این در حالی است که برخی از افراد ترجیح می دهند که از باتری آسانسور برای بلک اوت استفاده می کنند. لازم به ذکر است بدانید که استفاده از هر کدام از این گزینه ها سلیقه ای است.

بلک اوت چیست

لزوم استفاده از باتری آسانسور زمانی برای افراد درک می شود که بدانند بلک اوت چیست؟ زمانی که برق شهری قطع شود خواه ناخواه آسانسور نیز مانند دیگر وسایل برقی از حرکت باز می ایستد اما در آسانسورها هنگام قطع برق مگنت برد باز شده و اگر آسانسور مورد نظر مجهز به برد درایو مخصوص بلک اوت باشد با استفاده از توان خروجی باتری آسانسور را به نزدیک ترین طبقه هدایت می کند.
استفاده از باتری مناسب در آسانسورها یک موضوع بسیار مهم است زیرا قطعی برق و حبس شدن افراد در یک محیط سربسته بسیار تجربه ناخوشایندی است. 


 

نویسنده :صفرزاده

باتری آسانسور

باتری اضطراری

یو پی اس

UPS

باتری ساکن


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.