گزینه های مناسب باتری برای پراید۱۳۹۸/۱۰/۲۷
باتری پراید

باتری پراید

مناسب ترین باتری برای پراید چیست

همان طور که می دانید انتخاب باتری خودرو بسیار مهم است و از ظرافت خاصی برخوردار است. یکی از نکته های مهم در انتخاب باتری خودرو این است که باتری مناسب هر اتومبیل را باید بر اساس آمپر آن انتخاب کنید. 
پراید یکی از اتومبیل های پر کاربرد در کشور ما است. قصد داریم در اینجا باتری پراید را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع باتری مناسب پراید را بشناسیم

پراید برای اولین بار به سفارش شرکت مزدا و با نام مزدا 121 با سفارش شرکت فورد در کشور کره جنوبی ساخته شده است. خط تولید پراید از سال 1987 تا 2000 توسط شرکت کیا موتورز در کره جنوبی فعال بوده و از سال 2001 این خط تولید توسط شرکت سایپا خریداری شده است. 
پراید نیز مانند هر اتومبیل دیگری برای حرکت به باتری نیاز دارد. نکته ی مهم در اینجا این است که ویژگی های باتری پراید چیست؟ بهترین نوع باتری پراید کدام است؟ 
برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که پراید از یک موتور 1300 سی سی با قدرت 63 اسب بخار برخوردار است. 

طبقه بندی باتری پراید

باتری پراید مناسب که معمولا در ایران استفاده به دو دسته تقسیم می شوند.
یک نوع باتری پراید که استفاده از آن در کشور ایران معمول تر است استفاده از باتری های تولید داخل نظیر باتری صبا و باتری سپاهان در انواع اتمی و اسیدی آن ها است.
اما از نظر برخی از افراد باتری پراید مناسب نوع خارجی آن است که معمولا از برند های تولید شده توسط کره جنوبی است که معروف ترین برندهای آن هیوندا، گلوبال، بی ایکس و غیره است. 

ویژگی باتری پراید چیست؟

هنگام انتخاب باتری پراید باید مواردی را رعایت کنید. اولین گزینه این است که باید باتری را انتخاب کنید که از نظر آمپر برای اتومبیل شما مناسب باشد. میزان آمپراژ استاندارد برای باتری پراید در حدود 50 آمپر تا 60 آمپر است. 
شما باید ابتدا با توجه به محیط زندگی و شرایط آب و هوایی که در آن هستید تصمیم بگیرید که چه نوع باتری اتمی یا اسیدی برای اتومبیل خود انتخاب کنید، پس از آن باید بر اساس محفظه ی باتری خودرو نسبت به تهیه آن اقدام کنید. 
گزینه ی دیگری که در مورد انتخاب باتری پراید مهم است قیمت آن است باتری های اسیدی ارزان تر و باتری های اتمی به تبع ویژگی هایی که دارند گران تر هستند افراد می توانند با توجه به سلیقه ی خود یک نوع باتری را انتخاب کنند.

بهترین گزینه های باتری پراید

یکی از بهترین گزینه های باتری پراید که در حال حاضر در بازار های ایران موجود است باتری 55 آمپر صبا است که با توجه به شرایط آب و هوایی ایران بسیار مناسب است. این برند باتری های 50 و 60 آمپر نیز دارد. از دیگر نمونه های پیشنهادی برای باتری پراید آمپرهای ذکر شده از برند سوزوکی و توربو است.
برای اینکه بتوانید از نوع مناسب باتری پراید و دیگر اتومبیل ها آگاه شوید می توانید وارد صفحه اصلی فروشگاه شده و نام خودرو خود را سرچ کرده و از آمپر مناسب آن آگاهی پیدا کنید.

نویسنده :صفرزاده

باتری پراید

باتری مناسب پراید

خرید آنلاین باتری

صبا باتری

سوزوکی

توربو

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.