باتری سمند۱۳۹۸/۱۰/۲۹
باتری سمند

باتری سمند

مناسب ترین باتری برای سمند 

اگر باتری سمند شما دچار مشکل شده است مطمئنا شما تصمیم دارید یک باتری مناسب برای  اتومبیل تان خریداری کنید در انتخاب باتری مناسب برای ماشین باید مسائلی را باید رعایت کنید. اولین گزینه برای انتخاب باتری سمند این است که باید بدانید باتری مناسب اتومبیل شما چند آمپر است. 

چه باتری برای سمند انتخاب کنیم

با توجه به اینکه خودرو سمند تیپ های مختلفی دارد باید بدانید که چه نوع باتری مناسب سمند را انتخاب کنید. کارشناسان باتری خودرو برای سمند  66 تا 74 آمپر را مناسب می دانند.
نکته ی قابل توجه در باره ی انتخاب آمپر باتری سمند این است که شما تا چه حد از اتومبیل خود استفاده می کنید. برخی افراد ممکن است مدت زمان زیادی از کولر خود استفاده کنند. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که سیستم های صوتر و تصویری سنگینی بر روی اتومبیل خود نصب کرده اید بهتر است از باتری با قدرت 74 تا 88 آمپر استفاده کنید.

مشخصات باتری سمند

آمپر ساعت               66  الی 100 AH
 ولتاژ                       12(7) ولت
نوع باتری                  اسیدی ، اتمی
حداکثر فضا                 200*100*280

برند های مناسب باتری سمند در ایران کدام هستند

در بازار ایران باتری های اسیدی و اتمی مخصوص سمند وجود دارد که از برند های ایرانی و خارجی هستند برند هایی شامل واریان صبا، توربو و سوزکی، پرتون وغیره هستند که افراد می توانند بر طبق سلیقه ی خود یک نوع باتری را انتخاب کنند و از آن استفاده کنند.

نکات مهم برای انتخاب باتری سمند

در وهله ی اول باید یک باتری متناسب با خودرو خود انتخاب کنید که انتخاب باتری سمند نیز خارج از این قاعده نیست. با توجه به محیط زندگی تان باتری های اسیدی و اتمی را انتخاب کنید. برخی از افراد در انتخاب باتری مناسب برای خودروی سمند دچار مشکل هستند.
می توانید وارد سایت آرکا باتری شده و در صفحه ی اصلی قسمت سرچ نام خودرو سمند را نوشته و سرچ کرده تا آرکا باتری مناسب ترین آمپر را برای باتری سمند شما پیشنهاد بدهد.
نکته قابل توجه برای باتری سمند این است که عمر مفید باتری برای این نوع اتومبیل بین دو تا سه سال متغیر است. البته توجه داشته باشید این مسئله به عملکرد اتومبیل شما نیز بستگی دارد. 
برخی افراد ممکن است بگویند بعد از سه سال باتری سمند آن ها کار می کند اما کارشناسان خودرو پیشنهاد می کنند پس از سه سال حتما باتری سمند را تست کنید و آن را حتی الامکان تعویض نمایید.

چه زمانی باتری سمند را باید تعویض کنیم

اگر هنگام استارت زدن خودرو سمند شما یا هر اتومبیل دیگری صدایی شبیه به تق تق کردن دارد یا برق از پشت آمپر قطع بشود یا اتومبیل شما استارت نخورد زمان آن رسیده است که باتری خودرو سمند را تعویض نمایید.

چه نوع باتری بخریم

همان طور که می دانید دو نوع باتری در بازارهای ایران وجود دارد باتری های اتمی و باتری های اسیدی که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. معمولا افراد با توجه به بودجه و محیط زندگی خود تصمیم به انتخاب باتری می گیرند. نکته ی قابل توجه در این باره این است که قیمت باتری های اتمی بیشتر از باتری اسیدی است افراد با توجه به ویژگی های هر نوع باتری می توانند مدل مورد نظرشان را انتخاب کنند.

نویسنده :صفرزاده

باتری سمند

باتری مناسب سمند

بهترین باتری برای سمند

آرکا باتری

باتری سوزوکی

صبا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.