آشنایی با انواع باتری ماشین و روش های نگهداری از آن۱۳۹۸/۱۱/۲۳
باتری ماشین

باتری ماشین

آشنایی با انواع باتری ماشین

انواع گوناگونی از باتری در دنیا وجود دارد که باتری خودرو نمونه ای از آن محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با انواع باتری ماشین با ما همراه باشید.

انواع باتری ماشین چیست

انواع باتری ماشین را معمولا به دو دسته تقسیم می کنند که یک به دو دسته ی باتری اتمی یا سیلد و باتری اسیدی تقسیم می شوند. 
یکی از رایج ترین انواع باتری غیرسیلد یا اسیدی است که غالبا به مراقبت کمی نیاز دارند. این نوع باتری دارای صفحه ی سربی است اگر در ناطق گرمسیر زندگی می کنید این نوع باتری گزینه ی مناسبی برای شما محسوب می شود.
باتری های سیلد: یای از محبوب ترین انواع باتری نوع سیلد آن است که تقریبا نیاز به مراقبت ندارد. این نوع باتری عمر مفید بیشتری دارد، سریع تر شارژ شده و در مقابل دشارژ مقاومت بالایی داشته این مقاومت شامل شارژ بیش از حد هم می شود. از دیگر ویژگی های آن کاهش خوردگی پایانه ها و بالا رفتن مدت زمان نگهداری بیشتری را شامل می شوند. صفحه های موجود در باتری های اتمی یا سیلد به شکل کاسیم /سرب و کلسیم/کلسیم است.

دلایل خرابی انواع باتری 

  • هر باتری عمر مفید مشخص دارد که در برخی از آن ها این عدد میانگینی حدود 18 تا 24 ماه دارد. مواردی وجود دارد که باعث خرابی انواع باتری می شود مشترک است که عبارتند از مهم ترین این عوامل شامل گرما، لرزش، می شود که این امور باعث سولفاته شدن باتری اتومبیل شما خواهد شد. لازم به ذکر است که بدانید سولفاته شدن خودش باعث تخریب باتری می شود. 
  • در صورتی که باتری ها بیشتر از 6 ماه در انبارها بمانند به دلیل چگالی سرب باتری از کار افتاده و توانایی شارژ در آن به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.
  • از دیگر عواملی که باعث تخریب انواع باتری می شود شرایط آب و هوایی نامناسب خصوصا هوای گرم است.
  • بیشتر افراد افراد برای تشخیص خرابی باتری خود از راه حل استارت زدن استفاده می کنند. 

چگونه طول عمر انواع باتری را افزایش دهیم

اولین گزینه برای نگهداری از باتری بررسی سطح الکترولیت است لاز م است از محکم بودن سر باتری ها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه  اطمینان لازم را حاصل نمائید. قبل از شروع فصول گرم و سرد سال باتری خود را چک کنید. در صورتی که از باتری های غیرسیلد استفاده می کنید سطح الکترولیت را به وسیله ی آب مقطر پر کنید تا به حد نصاب برسد. در فصل گرم سال آب مقطر را بیش از اندازه پر نکنید. 
نکته قابل توجه اینکه باتری های سرب اسیدی دارای یک نوع الکترولیت هستند به نام سولفوریک  اسید این ماده علاوه بر اینکه خاصیت خورندگی و سمی دارد پس در هنگام شارژ کردن این نوع باتری این است که این نوع باتری در زمان شارژ گازی از خود تولید می کند که  در صورت بروز کوچکترین جرقه باعث انفجار نیز می شود. 

نویسنده :صفرزاده

باتری ماشین

نگهداری باتری ماشین

خرید باتری ماشین

خرابی باتری ماشین

گارانتی باتری ماشین


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.