باتری مناسب اسکانیا۱۳۹۹/۰۱/۰۶
باتری مناسب اسکانیا

باتری مناسب اسکانیا

باتری ماشین آلات سنگین اسکانیا

همان طور که می دانید باتری ها در دو دسته سبک و سنگین است. ماشین آلات سنگین در دسته های مختلف قرار می گیرند که شامل ماشین های کشاورزی، جاده سازی، کامیون ها قرار می گیرند. باتری در اتومبیل های سنگین معمولا در ولتاژ 24 ولت کاربرد دارد. قصد داریم در ادامه به بررسی باتری ماشین آلات سنگین ، اسکانیا بپردازیم.

باتری اسکانیا

سیستم باتری دوگانه مخصوص ماشین آلات سنگین مانند اسکانیا است. این باتری مخصوص این نوع ماشین آلات سنگین است که در زمان خاموش بودن ماشین که در زمان خاموش بودن نیز موتور آن مصرف برقی بالایی دارد. کامیون اسکانیا به علت اینکه در طول شب از کابین آن ها استفاده می شود، کامیون توزیعی که مجهز به لیفتراک عقب هستند این نوع کامیون مدام روشن و خاموش می شوند. طراحی این ابزار آلات به این دلیل است که زمان آناده به کار بودن کامیون افزایش یافته و در زمان تخلیه باتری متوقف نشود.
در روش باتری دوگانه اسکانیا از 4 عدد باتری اتمی استفاده می شود که دو عدد از آن ها برای مصارف برقی کامیون و دوعدد دیگر برای استارت زدن استفاده می شود. سیستم به نحوی طراحی شده است که باتری های مخصوص استارت پس از انجام عملیات استارت و شارژ مجدد که توسط قطع کن خودکار یا رله از سیستم برق کامیون جدا شده و تنها در زمان استارت مورد استفاده قرار می گیرند. 

نحوه ی نصب باتری در اسکانیا

مطمئنا این سوال پیش خواهد آمد که طریقه نصب باتری اسکانیا به چه نحوی است. جالب است بدانید باتری های استارت در محفظه ی عادی باتری نصب شده و نصب شده و نیازی به فضای اضافه ندارند.
لازم به ذکر است بدانید که باتری های استارت از نوع مارپیچی است اما باتری های عادی از نوع ژل هستند.
این باتری ها 12 ولت بوده و باسری به همدیگر وصل شده تا قدرت 24 ولت را ارائه دهند.

باتری مناسب خودروهای سنگین چیست

ولتاژ مهم ترین تفاوت بین باتری اتومبیل سبک و سنگین است. طبیعتا روشن کردن یا به کار انداختن خودروهای سنگین از قبیل اسکانیا به قدرت بیشتری نسبت به اتومبیل های سبک برخوردار است. در مدل های قدیمی ماشین های سنگین تنها برای استارت زدن به برق 24 ولت احتیاج بود. اما در خودروهای سنگین و کامیون هایی مانند اسکانیا همه ی سیستم الکترونیکی خودرو از آن بهره می گیرند.

باتری ماشین سنگین و کامیون چند آمپر است

حداقل آمپر باتری در ماشین های سنگین را شرکت سازنده ی آن ها تعیین می کند. می توانید برای آگاهی از آمپر ماشین خود به باتری یا دفترچه راهنمای خودرو مورد نظر رجوع کنید و از اندازه س آمپر آگاهی پیدا کنید. در صورتی که از باتری پایین تر از آمپراژ مورد نیاز خودرو خود استفاده کنید. خودرو مورد نظر یا روشن نمی شود یا در صورت روشن شدن عملکرد نامناسبی دارد. 
نکته ی قابل توجه در انتخاب باتری مخصوص کامیون اسکانیا این است که در صورتی که از تجهیزات جانبی مانند مانتیتورهای بزرگ، کولرهای بیرونی، مه شکن و از این قبیل وسایل استفاده می کنید بهتر است به خرید باتری هایی با آمپراژ بالاتر فکر کنید. 
این نکته را نیز فراموش نکنید که هر چقدر مقدار آمپراش باتری بالاتر برود قیمت آم نیز افزوده خواهد شد.

خرید باتری ماشین سنگین

وجود نقص یا خرابی در کامیون ها باعث ایجاد دردسر و ایجاد مشکلات فروانی خواهد کرد. بروز هر مشکل در این خودروها باعث هزینه های هنگفت برای صاحبان این نوع خودروها است. برای اطمینان از سالم بودن کامیون اسکانیا ابتدا از سلامت باتری و نصب صحیح و اصولی آن اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که نصب اصولی باتری در اتومبیل های سنگین به عنوان یک مسئله ی حیاتی قلمداد می شود. برای تضمین سلامت باتری می توانید از سه عامل کمک بگیرید. برای خرید باتری ابتدا یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید در وهله ی دوم مطمئن شوید که از خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار باشد و در وهله ی سوم تاریخ تولیذ بلتری را چک کنید. 
توجه داشته باشید که اندازه ی باتری و ابعاد محفظه ی آن در خودروهای سنگین متفاوت است قبل از خرید باتری این اصول را مد نظر داشته باشید. نکته مهم در ابطه با باتری های ماشین سنگین این است که این باتری های فرسوده را در طبیعت رها نکنید و به مرکز بازیافت باتری تحویل دهید. 

سیستم الکتریکی اسکانیا

سیستم الکتریکی اسکانیا با قدرت 24 ولتاژ است در کنار آن این سیستم مجهز به یک باتری 180 آمپر ساعت و یک آلترناتور 100 آمپر است. 

نویسنده :رادپور

باتری اسکانیا

باتری خودروی سنگین

باتری مناسب خودرو

ارکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.