ولوو XC60۱۳۹۹/۰۱/۲۳
ولوو XC60

ولوو XC60

معرفی ولوو XC60

اگر به دنبال اتومبیل های شاسی بلند در سایز متوسط و لوکس هستید می توانید به اتومبیل ولووXC60 با ظاهر، موتور و پیشرانه جدید فکر کنید. این اتومبیل در رده ی خودروهای تجملاتی سوئدی با امکانات ایمنی و رفاهی بالا در بازارهای جهانی به فروش می رسد.

تاریخچه ولوو XC60

اتومبیل ولووXC60 برای نخستین بار در سال 2008 در کلاس اتومبیل های لوکس به بازار عرضه شد. نسل بعدی این اتومبیل در سال 2013 دستخوش تغییراتی شده و تولید آن تا سال 2017 میلادی ادامه داشته است. این اتومبیل موفق به کسب 5 ستاره از ستاره های ممکن از موسسه Euro NCAP یا ایمنی اتومبیل های اروپایی دریافت کرده است. ولووXC60 یکی از پرفروش ترین اتومبیل های سوئدی پس از XC90 در بازارهای ایالت متحده است. یکی از دلایل موفقیت این اتومبیل در مدل 2018 آن این است که علاوه بر ظاهر زیبا و لوکس از پیشرانه ی قوی و مصرف سوخت مناسب برخوردار است. 

معرفی موتور و پیشرانه ولووXC60

پیشرانه ای که برای آخرین نسل از ولووXC60 در سه مدل موتور مختلف در نظر گرفته شده که این مدل ها شامل: 

 • موتور چهار سیلندر خطی که گنجایش 2.0 لیتری داشته و به سیستم های توربو شارژ یا مدل T5 است.
 • نمونه دوم نیز موتور چهارسیلندر 2.0 لیتری است که بوسیله سیستم های توربو شارژ و سوپر شارژ مجهز شده است. این مدل به T6 مشهور است. 
 • نمونه سوم از موتورهای ارائه شده برای این خودرو موتور چهار سیلندر خطی هیبریدی است که به T8 معروف است.
 • موتور T5 نیرویی معادل 250 اسب بخار را در کنار دور موتور 5.500 RPM و گشتاور حداکثری 374 نیوتن متر را به دنبال دارد. 
 • موتور T6 توانایی بالایی داشته و نیروی تولید شده توسط آن معادل 316 اسب بخار است. همچنین دور موتور تولید شده توسط این مدل 5.700 RPM با حداگثر گشتاور 400 نیوتن متر است. 
 • آخرین مدل پیشرانه برای این نوع ولوو یک موتور هیبریدی که به T8 معروف است می باشد که قدرت تولید شده توسط آن 400 اسب بخار است این مدل برپایه ترکیب دو موتور بنزینی طراحی شده که دور موتور 6.000 RPM و گشتاور حداکثری 640 نیوتن متر داشته است. 

عملکرد موتور و مصرف سوخت ولووXC60

با توجه به اطلاعات بالا می توانیم مشاهده کنیم که اتومبیل ولوو XC60 مجهز به پیشرانه های قدرتمندی است که در مدت زمانی مابین 4.9 تا 5.6 ثانیه از حالت صفر به صد کیلومتر در ساعت می رسد سرعت بالای این اتومبیل به 140 مایل بر ساعت گزارش شده است. 
مصرف سوخت برای موتورهای پایه یا T5 م عادل 10.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است. مدل T6 نسبت به مدل پایه اندکی پرمصرف تر است که مصرف سوخت آن معادل 11.2، 8.7 و 10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است. با توجه به اینکه اندازه ی مصرف سوخت موتور هیبریدی گزارش نشده است اما به نظر می رسد که میزان سوخت مصرف شده توسط این مدل موتور کمتر باشد. 

معرفی باتری مناسب ولووXC60

باتری یکی از مهم ترین اجزای اتومبیل در زمینه حرکت است. ظرفیت پیشنهاد شده برای باتری ولووXC60 ، 80 آمپر ساعت یا 80AH است. ولتاژ مورد نیاز برای این اتومبیل 12 ولت است که معمولا در همه ی اتومبیل های سواری یا شهری استفاده می شود. نوع باتری به کار رفته سیلد یا اتمی است که چینش قطب های آن به شکل پایه کوتاه قطب چپ است. 
امنیت

اتومبیل ولووXC60 از لحاظ امنیتی کیفیت بسیار بالایی داشته و پیش بینی می شود که در مدل تولید شده در سال 2020 این کارآیی افزایش یافته که درصد مرگ و میر و آسیب های جدی را در تصادفات کاهش دهد. یکی از مهم ترین برنامه هایی که برای افزایش ایمنی در این اتومبیل به کار رفته استفاده از سیستم Pilot Assist IIاست که این امکان را برای راننده ایجاد می کند که رانندگی نیمه اتوماتیک به کمک کامپیوتر را تجربه کند. سایر امکانات موجود در این اتومبیل شامل 

 • Blind Spot Monitoring System سیستم تشخیص نقاط کور
 • Steer Assist یا سیستم کمکی فرمان هوشمند
 • Traction Control یا سیستم کنترل کشش اتومبیل
 • ESC و RSC  یا سیستم کنترل پایدار خودکار در اتومبیل
 • 7 کیسه هوا برای محافظ از سرنشینان در هنگام تصادفات
 • Forward Collision Warning with Automatic Brake یا سیستم اخطار برخورد از جلو به اتومبیل
 • دوربین کمکی برای دنده عقب
 • Lane Departure Warning با سیستم هشدار خروج از بین خطوط جاده ای
 • سیستم هشدار تنظیم فشار باد تایرها
نویسنده :رادپور

volvo XC60

ولوو

ولوو XC60

معرفی ولوو XC60


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.