AGM۱۳۹۹/۰۳/۰۸
AGM

AGM

درباره باتری AGM چه می دانید

AGM  یا Absorbent Glass Mat  یک باتری اسید سرب پیشرفته است که قدرت بیشتری را برای پشتیبانی از تقاضای الکتریکی پیشرفته وسایل نقلیه امروزی و برنامه های شروع کار فراهم می کند. باتری های AGM در برابر لرزش بسیار مقاوم هستند ، کاملاً مهر و موم شده ، غیرقابل کنترل و بدون نگهداری هستند. این نوع باتری در هنگام شروع چرخه کار با حداقل گاز و اسید نشتی در مقایسه با باتریهای اسید سرب معمولی عملکرد بهتری دارد.
باتری AGM در دهه 1980 برای استفاده در هواپیماهای نظامی ساخته شد. تولیدکنندگان تجهیزات اصلی تجهیزات از طراحی و عملکرد باتری AGM بهره می برند و از آنها در بسیاری از وسایل نقلیه امروزی استفاده می کنند. این باتری های خودرو به عنوان یک راه حل باتری طولانی ، با دوام ، قابل اعتماد و ایمن تر طراحی شده اند که ثابت شده است که از باتری های اسید سرب سیل سنتی ، یک نسخه برتر محسوب می شود. این باتریها با جداسازنده پلی استر یا فایبرگلاس بسیار جاذب ساخته می شوند و از این واقعیت بهره مند می شوند که الکترولیت (اسید باتری) نمی تواند آزادانه جریان یابد و به طور مساوی در سراسر سطوح صفحه فعال توزیع می شود.

عملکرد باتری های AGM

اگر به دنبال برق رسانی یک وسیله نقلیه با مشخصات الکترونیکی متعدد یا لوازم جانبی پلاگین هستید ، باید یک باتری با چرخه عمیق یا باتری ساخته شده با فناوری پیشرفته مانند AGM را در نظر بگیرید. باتری های AGM  یک انتخاب عالی برای خودروهای پر مصرف و پیشرفته با مصرف انرژی بالا و تقاضای برق زیاد است و برای افرادی که به دنبال اطمینان بیشتر و عمر طولانی تر در باتری های اتومبیل هستند. با استفاده از این باتری ویژگی های الکترونیکی مانند دستگاه پخش دی وی دی ، GPS ، صندلی های گرم و سیستم های صوتی با عملکرد بهتری کار خواهند کرد.

شروع به کار وسایل نقلیه

باتری های AGM همچنین به عنوان یک راه حل مناسب برای فناوری استارت  وسایل نقلیه است این فناوری به سرعت در اروپا محبوبیت پیدا کرد و در سال 2013 وارد ایالت متحده شده است. در هنگام توقف وسایل نقلیه  در مکان هایی مانند پشت چراغ قرمز اتومبیل به صورت خودکار خاموش می شود و در زمانی که کلاچ درگیر شده یا ترمز آزاد شود اتومبیل به شکل خودکار روشن می شود. هنگامی که موتور خاموش است ، باتری تنها منبع برق تمام دستگاه های برقی ماشین مانند تهویه مطبوع ، رادیو و سیستم جهت یابی است. همچنین در سیستم های پیشرفته استارتاپ با ویژگی هایی مانند ترمز احیا کننده یا تقویت منفعل ، باتری حتی بیشتر مورد تاکید قرار می گیرد. برای تأمین انرژی بارهای الکتریکی در طول دور موتور و پشتیبانی از تعداد زیادی استارت در طول روز، این وسایل نقلیه به باتری مقاوم تر از باتری معمولی اسید سرب نیاز دارند.
AGM  با داشتن توانایی بازیابی برتر ، پذیرش شارژ و امکان کار در حالت کم هزینه ، به عنوان یک فناوری مناسب معرفی شده است.

ساختار باتری AGM

در باتری های AGM ، صفحات مثبت و منفی توسط یک تشک شیشه ای جاذب جدا شده و اسید باتری را جذب کرده و نگه می دارد و مانع از روان شدن آن در داخل باتری می شود. صفحات محکم در هر سلول فشرده شده و در توسط پلاستیک های فشرده نگه داشته می شوند. فشرده سازی داخلی ریختن مواد پلاستیکی ناشی از چرخه حرکتی کوتاه را محدود می کند و به شکل قابل توجه ای عمر مفید باتری را طولانی تر می کند. فشرده سازی عنصر همچنین مقاومت داخلی را کاهش داده و قدرت پالس را به حداکثر می رساند. برای محافظت و طول عمر بیشتر باتری توسط یک محفظه ی فشرده نگهداری می شود. طرح اصلی همچنین شامل تهویه مطبوع برای رها کردن فشار از گازهای جزئی است که هنگام شارژ رخ می دهد. دریچه ها با فشار کم باز می شوند و به طور خودکار بسته می شوند تا از ورود هوا به باتری جلوگیری کنند.

مزایای باتری AGM

  • حداکثر 2 برابر بیشتر از باتریهای سیلد استاندارد قدرت دارند
  • برای آب و هوای سخت و شرایط خاص طراحی شده است
  • تحمل بارهای الکتریکی بالا
  • سرعت بالا در شارژ مجدد
  • ایده آل برای برنامه های استارت استاپ
  • مقاومت در برابر لرزش
  • غیر قابل کنترل و بدون نیاز تعمیر و نگهداری
  • انعطاف پذیری بالا در هنگام نصب
     
نویسنده :رادپور

AGM


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.