صبا باتری۱۳۹۹/۰۴/۰۱
صبا باتری

صبا باتری

معرفی شرکت صبا باتری

شرکت صبا باتری یکی از معتبرترین تولید کنندگان انواع باتری در ایران و خاورمیانه است. شرکت صبا باتری بیش از 40 سال قدمت دارد و در ابتدا تولیدات این شرکت با نام نور شناخته می شد. این شرکت همگام با استاندارد های جهانی و استفاده از ماشین آلات به روز و مکانیزه به ساخت محصولاتی با کیفیت مشغول است. 
امروزه می توانیم محصولات صبا باتری را در بازارهای داخلی و خارجی با کیفیت هر چه تمام تر مشاهده کنید. شرکت صبا با بهره گیری از فناوری برتر در زمینه ساخت انواع باتری های 7.5 آمپر ساعت تا ظرفیت 200 آمپر ساعت را دارد. این شرکت توانایی تولید باتری های اتمی و سرب اسیدی را داشته و می تواند سالانه 1/5 میلیون باتری مطابق با سیستم خودروهای جدید تولید کند.

آزمایشگاه شرکت صبا باتری

شرکت صبا باتری مجهز به آزمایشگاه آزمون و تست باتری است. این موسسه توسط موسسه ی تحقیقات صنعتی ایران در سال 1998 به عنوان یکی از مراکز تست باتری مورد تایید قرار گرفته است. به شکلی که به عنوان معتبر ترین آزمایشگاه تست باتری در ایران شناخته می شود. 
شرکت صبا باتری دارای گواهینامه  ایزو ۹۰۰۲ – ۱۹۹۴ از لویدز رجیستر است که مورد تایید موسسه یوکاس بریتانیا قرار گرفته است. همچنین در دسامبر 2002 موفق شد که گواهینامه  ایزو ۹۰۰۱ – ۲۰۰۰ را نیز از سوی کشور یوکاس دریافت کرده است. تا هم سو با احتیاجات و نیازهای کمپانی های اتومبیل سازی همچنین با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع اتومبیل سازی موفق شد که گواهینامه ی ایزو ۱۶۹۴۹ TSرا از سوی موسسه ی URS دریافت کند. در این سیستم شاخص های مهم کیفی محصولات تولید شده مورد بررسی قرار می گیرد. این شاخص ها عبارتند از: ، قابلیت شارژپذیری ، دوام ، قابلیت استارت، ولتاژ اولیه باتری در کنار این موارد در آزمایشگاه آزمون و تست باتری صبا پارامترهای فرایندی کیفی و شاخص های کیفی که در فرایند تولید نقش دارند مورد پایش و اندازه گیری قرار می گیرند برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که این پارامترها شامل: کاهش دوباره کاری و کاهش ضایعات است که به صورت مداوم مورد اندازه گیری قرار می گیرند. 

استانداردهای شرکت صبا باتری

شرکت صبا باتری به عنوان اولین و قدیمی ترین تولید کننده ی باتری در ایران است که  زیر ساخت های آن متعلق به شرکت سهامی باتری سازی نیرو می باشد امروزه برند صبا باتری به عنوان یکی از خوشنام ترین برندهای باتری سازی در ایران شناخته می شود. 
این شرکت موفق به اخذ گواهینامه استاندارد در ایران شده که طی سالیان متوالی این گواهینامه تمدید شده که نشان دهنده ی این مسئله است که شرکت به الزامات قانونی پایبند است.
در سال 1386 شرکت صباباتری با ارائه EFQM به عنوان مدل تعالی سازمانی موفق شده که چندین پروژه ی بهبود را تعریف و اجرا کند که این امر باعث شد اخذ و دریافت  جایزه ملی بهره وری و همچنین جایزه ی ملی کیفیت شده است. در سال های 84 و 86 این کمپانی موفق به اخذ جایزه ی کیفیت گروه های تابعه شده است. 
در تعریف پروژه ی توسعه ی استارتر باید گفت که هدف اصلی از اجرای آن ارتقای سطح کمی و کیفی انواع باتری های سرب اسیدی است. هدف دوم از طراحی این پروژه ارتقا کیفیت تا سطح باتری های سیلد MF بوده که به باتری های بدون نیاز به نگهداری نیز معروف هستند. در واقع یکی از اهداف  اجرای این طرح دستیابی به تولید 5/1 میلیون باتری سیلد MF است.

محصولات تولید شده توسط شرکت صبا باتری

صبا باتری در حال حاضر طیف گسترده ای از انواع باتری ها را که متناسب با نیاز خودروهای جدید طراحی شده است را برای کاربردهای متنوع تولید می کند اما به شکل کلی محصولات تولید شده توسط این شرکت به سه بخش مختلف تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • 1- باتری های لیتیمی صبا
  • 2- باتری های خودرویی صبا
  • 3- باتری های سیلد صبا یا VRLA 

شامل این تولیدات هستند. 

الگوی مصرف

با توجه به اینکه در سال های اخیر با استفاده از تکنولوژی های به روز الگوی مصرف نیز کاملا تغییر یافته است. صبا باتری در جهت جلب رضایت مشتریان خود  و همچنین پاسخگویی به نیاز های آن ها برنامه ی ارتقا و بهبود عملکرد خود را در بخش های مختلفی مانند سیستم مدیریت، فرایند و حوزه های مختلف ارائه ی محصولات به کار گرفته است. 
 

نویسنده :رادپور

صبا باتری

باتری خودرویی

باتری یو پی اس


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.