سپاهان باتری۱۳۹۹/۰۴/۰۳
سپاهان باتری

سپاهان باتری

تاریخچه برند سپاهان باتری

سپاهان باتری به عنوان یکی از برندهای پرطرفدار و پرفروش باتری های سبک و سنگین در ایران است این برند در حال حاضر باتری های مختلفی را در آمپراژهای مختلف تولید می کند. برای آشنایی با این برند ایرانی و تولیدات آن با ما همراه باشید.
سپاهان باتری فعالیت های خود را در سال 1379 به شکل رسمی در ایران آغاز کرده است، در ابتدا این کمپانی صفحات شارژ و مواد اولیه برای تولید باتری را از کشورهای خارجی وارد کرده و در ایران به مونتاژ آن ها می پرداخت. اما از اوایل دهه ی 80 شمسی این گروه تولیدی پروژه ی ساخت صفحات شارژ را در دستور کار خود قرار داد که با توسعه ی شرکت توان باتری اقدام به صفحه سازی و تولید مواد اولیه ساخت باتری در این شرکت کرد. حاصل فعالیت های سپاهان باتری در طی این سال ها تولید باتری های سبک و سنگین بود که در سال 1382 اتفاق افتاد. این شرکت همچنان به فعالیت های خود ادامه داده تا در سال 1384 موفق به ساخت باتری های سیلد شده و به این ترتیب برند سپاهان باتری در این سال به شکل رسمی فعالیت های خود را آغاز کرد.

دستاورد های شرکت سپاهان باتری

سپاهان باتری به فعالیت های خود در طول سال های متمادی ادامه داده و بعد از گذشت کمتر از ده سال در زمینه تولید باتری به خودکفایی رسید. در سال 1386 این شرکت موفق شد که همه ی مواد اولیه باتری را تولید کند. بعد از رسیدن به این هدف مهم این برند فعالیت های خود را بر روی تولید انواع باتری هایی که در کشور مورد نیاز بودند متمرکز کرد. در طی این سال ها شاهد پیشرفت ها و دستاوردهای سپاهان باتری در زمینه های مختلف بوده ایم به این ترتیب که در سال 1385 شروع به تولید باتری های سیلد L3 کرد و در کنار آن به شکل متناسبی در ارتقای ظرفیت شارژ، مونتاژ وپلیت پرداخت. 
از دیگر دستاورد هایی که این شرکت باتری سازی در سال های اولیه تاسیس به آن دست یافت می توانیم به تولید بوش های درپوش باتری اشاره کنیم که از سال 1386 در کشور انجام می شود.
در سال 1388 سپاهان باتری دست به تولید باتری هایی با آمپراژ 60 و 66 D23 زد. در همین سال شاهد عرضه باتری های سیلد L5 توسط این کمپانی به بازارهای کشور هستیم. دستاورد های این شرکت در این دهه با باتری 100 آمپر آبخور(N100) به پایان رسید.

سپاهان باتری و بازارهای بین المللی

سپاهان باتری به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح در کشور است که خیلی زود مسیر خود را یافته و بازار های داخلی را پوشش داده علاوه بر این شرکت در حال حاضر به عنوان یکی از تامین کنندگان باتری شرکت های بزرگ خودروسازی ایرانی نظیر سایپا و ایران خودرو است. 
سپاهان باتری از اواسط دهه ی 90 تلاش خود را برای حضور در بازارهای جهانی بیشتر کرده و حاصل این تلاش های این برند تولید و افزودن سوزوکی به سبد خرید محصولات این برند بوده است.

تولید باتری سوزوکی توسط سپاهان باتری

همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی از موفقیت های درخشانی که توسط سپاهان باتری در چند سال اخیر کسب شده است تولید باتری های سوزوکی است این باتری محصول مشترک گروه سوزوکی کورپریشن و سپاهان است در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند که عبارتند از:
باتری های 70 و 74 مدل D26 آمپر بلند هستند.
باتری های نوع سیلد 100 آمپر 
و در انتها باتری های B24 و B20 هستند. در سال 1397 شرکت سپاهان باتری به عنوان بهترین شریک تجاری و همکار از سوی شرکت سوزوکی معرفی شد و این موضوع به عنوان یکی از اتفاقات مهم در لیست افتخارات این شرکت ثبت شده است. 

باتری های ups 

باتری های ups یا باتری های ساکن نمونه ای از باتری هایی هستند که در مکان های مختلف کاربرد های زیادی دارند تولیدات سپاهان باتری در این زمینه شامل باتری هایی هستند که در تیپ D31 به بازار عرضه شده اند. لازم به ذکر است بدانید که این نوع باتری ها معمولا کاربرد صنعتی دارند و در آمپراژ های اولیه 42، 65، 100 آمپر به دست مشتریان می رسند. برند سپاهان باتری با توجه به قدمت کمی که در مقایسه با برخی از برند های موجود در بازار دارد از کیفیت مناسبی برخوردار است و خیلی سریع توجه بازار های داخلی را به خود جلب کرد. 

نویسنده :رادپور

سپاهان باتری

باتری سوزوکی

باتری خودرو

باتری اوربیتال


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.