باتری سپاهان۱۳۹۹/۰۴/۰۶
باتری سپاهان

باتری سپاهان

معرفی محصولات سپاهان باتری، باتری سوزوکی

باتری سوزوکی سپاهان چیست؟ همان طور که می دانید برند سپاهان باتری دارای تولیدات متنوعی در زمینه ی باتری خودرو است. اما یکی از مهم ترین تولیدات این شرکت باتری سوزوکی است که براساس متد و استاندارد های بین المللی توسط کارشناسان و مهندسان ایرانی تولید می شود. البته نکته مهم در این جا این است که فرایند تولید باتری سوزوکی تحت نظارت مهندسان ژاپنی انجام می شود. باتری سوزوکی در حال حاضر به عنوان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین انواع باتری های موجود در بازار است که براساس تکنولوژی روز دنیا و بر طبق دانشی که در کشورهای پیشرفته ای نظیر آلمان، انگلستان و استرالیا وجود دارد تولید می شود. مواد اولیه ی این باتری بسیار با کیفیت است و به همین دلیل در هنگام استفاده عملکرد بی نظیری از خود نشان می دهد.
پیش از هر چیز باید بدانید که باتری سوزوکی نیز مانند دیگر باتری ها امکان تقلبی را دارد برای تشخیص انواع تقلبی آن می توانید خدمات پس از فروش این باتری را کنترل نمایید. باتری سوزوکی مخصوص خودروهای سبک از گارانتی 16 ماهه و باتری های مخصوص خودروهای سنگین 13 ما گارانتی دارند. هنگام خرید باتری های سوزوکی شماره سریال درج شده بر روی بدنه ی باتری را با شماره ای که در دفترچه ی گارانتی درج شده تطبیق بدهید در صورت یکسان نبودن محصول تقلبی خریداری کرده اید و خدمات پس از فروش شامل شما نخواهد شد.

ویژگی های باتری سوزوکی

همان طور که بارها اشاره کرده ایم معمولا باتری های اتومبیل در دو شکل اسیدی و سربی تولید می شوند. باتری سوزوکی نیز از نوع سیلد-کلسیمی MF است این باتری به علت استفاده از ورقه های مخصوص که از خروج هیدروژن جلوگیری می کند عملکرد مناسبی در سرما دارد.با استفاده از  باتری های سوزوکی به علت طراحی متناسب اتومبیل به راحتی استارت خورده و روشن می شود. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد باتری سوزوکی می توانیم به وجود فیلتر ضد انفجار در این نوع باتری اشاره کنیم. این باتری نسبت به انواع باتری های موجود در بازار با گذشت زمان دشارژ کمتری دارد. همچنین مجهز به چشمی روی باتری است که به کاربر اجاطه می دهد سطح الکترولیت و میزان شارژ موجود را چک کند.
باتری سوزوکی علاوه بر کیفیت عملکرد در آب و هوای مختلف به ویژه مناطق سردسیر در انواع مخصوص برای اتومبیل های سبک و سنگین عرضه می شود. این نوع باتری در آمپرهای مختلفی تولید شده که شامل 35 تا 74 مناسب برای اتومبیل های سبک و ظرفیت آمپر 88 تا 200 آمپر برای اتومبیل های سنگین است.
علاوه بر این باتری سوزوکی دارای مشخصات فنی است که دانستن آن خالی از لطف نمی باشد. به عنوان مثال قطب های راست و چپ این مدل باتری دارای کد هستند. در ابتدای این کد سه حرف اختصاری SMF وجود دارد که مخفف عبارت Sealed maintenance free است. این عبارت نشان دهند نوع باتری یعنی اتمی یا اسیدی بودن آن است. همچنین می توانید با استفاده از کد B2O تیپ باتری مورد نظرتان را مشخص کنید. 

ساخت باتری سوزوکی

باتری سوزوکی در سال 1395 با همکاری شرکت سپاهان باتری و شرکت سوزوکی ژاپن ساخته شده است. استفاده از تکنولوژی ژاپن و استفاده از صفحات کلسیمی مجهز به تکنولوژی Expanded metal باعث شده تا سطح کیفیت این باتری نسبت به رقبای خود بسیار بیشتر باشد.
یکی دیگر ویژگی های فوق العاده ی باتری سوزوکی گارانتی این محصول است که به مدت 576 روز و امکان تعویض رایگان است. خدمات پس از فروش باتری های سوزوکی برای خودروهای سنگین 13 ماه و خودروهای سبک 16 ماه است که در نوع خود خدمات بی نظیری به حساب می آید.

تشخیص خرابی باتری سوزوکی

همان طور که می دانید باتری ها به عنوان قلب تپنده ی اتومبیل به شمار می روند در صورت بروز اشکال اتومبیل شما قادر به حرکت نخواهد بود. عمر باتری ها دائمی نبوده و باتری سوزوکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای تشخیص اشکال و خرابی در این نوع باتری می توانید از چراغ هشدار تعبیه شده بر روی باتری کمک بگیرید در صورتی که چراغ باتری اتومبیل شما سبز باشد باتری سالم است. در صورتی که چراغ خاموش باشد می تواند معنای متفاوتی داشته باشد باتری شما یا خراب است نیاز به تعمیر دارد یا شارژ آن به پایان رسیده و نیاز به شارژ دارد. 
 

نویسنده :رادپور

سپاهان باتری

باتری سوزوکی

باتری اوربیتال

باتری خودرو


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.