باتری خودروهای الکتریکی۱۳۹۹/۰۴/۲۱
باتری خودروهای الکتریکی

باتری خودروهای الکتریکی

عمر باتری های خودروهای الکتریکی چقدر است

از بسیاری جهات ، یک اتومبیل برقی از نظر مکانیکی ساده تر از یک وسیله نقلیه عادی بنزینی یا دیزلی است. قطعات موتور کمتری در موتور الکتریکی نسبت به موتور بنزینی وجود دارد ، یک اتومبیل برقی فقط از یک گیربکس تک سرعت استفاده می کند ، و EV ها از بیش از دوجین اجزای رایج اتومبیل جلوگیری می کنند که در نهایت خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. با این وجود یکی از نگرانی های مهم صاحبان خودروهای برقی این است  ، عمر باتری یک ماشین الکتریکی چقدر است. 
با این تفاسیر باتری اتومبیل برقی بالاخره شارژ خود را از دست خواهد داد، احتمال خراب شدن این نوع باتری ها کم است اما به مرور زمان ظرفیت خود را از دست خواهد داد.

باتری خودروهای برقی

باتری لیتیوم یونی که در اتومبیل های برقی مورد استفاده قرار می گیرند ، شبیه به موارد استفاده شده در تلفن های همراه و رایانه های لپ تاپ هستند ، فقط آنها بسیار بزرگتر هستند. این نوع باتری تفاوت زیادی با باتری های اسید سرب دارند که در اتومبیل های معمولی استفاده می شوند، همچنین چگالی انرژی بالاتری نسبت به باتری های هیدرید فلزی قابل شارژ نیکل دارند.
این نوع باتری نسبت به دیگر انواع باتری ها شارژ خود را از دست می دهد. ظرفیت باتری یک اتومبیل برقی از نظر کیلووات ساعت بیان می شود که به اختصار  kWh بیان می شوداینجا بهتر است انتخاب یک EV با رده بندی کیلووات ساعت بالاتر استفاده کنید این انتخاب مانند خرید یک اتومبیل با مخزن بنزین بزرگتر است ، به این منظور که قبل از نیاز به پر کردن ، مایل های بیشترمی توانید رانندگی کنید.
در همین حال ، آگاه باشید که سیستم مدیریت یک اتومبیل برقی مانع از شارژ کامل باتری 100 درصد به طور کامل می شود، همچنین از 100 درصد تخلیه جلوگیری کرده تا بازده آن حفظ شود و عمر مفید آن افزایش یابد.

طول عمر باتری خودروهای برقی

اگرچه برخی از خریداران خودروهای برقی برای رفع هرگونه ترس از کاهش بیش از حد باتری ، ضمانت های طولانی دریافت می کنند ، اما به خصوص لازم نیست معمولا خریداران خودروهای برقی برای غلبه بر ترس خود از تخلیه باتری خواستار گارانتی های طولانی مدت هستند. جالب است بدانید که نیازی به این مسئله نیست.
در حال حاضر، باتری های موجود در کلیه اتومبیل های برقی که در ایالات متحده به فروش می رسند حداقل 8 سال یا 100000مایل تحت ضمانت تحت پوشش هستند. کیا باتری هایی را که دراتومبیل های برقی خود به کار می برد به مدت 10 سال تحت پوشش می دهد ، این در حالی است  که هیوندای یک قدم جلوتر رفته و باتری خودروهای برقی خود را مادام العمر پوشش می دهد.
برخی از خودروسازان نیز وجود دارد که باتری های خود را تنها در مقابل از دست دادن شارژ کامل باتری ضمانت کرده و پوشش می دهند. اما چه مدت طول خواهد کشید تا یک اتومبیل برقی به شکل کامل شارژ باتری خود را از دست بدهد؟ همانطور که قبلا گفتیم، در حالی که باتری یک وسیله نقلیه الکتریکی با هر چرخه شارژ و تخلیه ، اندکی تخریب می شود ، این یک روند بسیار تدریجی است.
نکته قابل توجه در مورد باتری های خودرو برقی وجود دارد این است که اتومبیل هایی که در شرایط آب و هوایی گرم هستند کمی زودتر از اتومبیل هایی که در مناطق معتدل هستند ظرفیت شارژ باتری خود را از دست می دهد. گرمای شدید دشمن شیمی لیتیوم یونی است ، به همین دلیل بسیاری از اتومبیل های برقی با بسته های باتری با مایع مجهز هستند. همچنین ، اتومبیل های برقی قدیمی تر که دارای محدوده کارکرد نسبتاً کوتاهی هستند ، ممکن است سریعتر خراب شوند. نکته اصلی این است که اگر به درستی از آن مراقبت شود ، باید باتری یک اتومبیل برقی بیش از 100000 مایل پیش از محدود شدن دامنه آن دوام بیاورد. گزارش های به دست آمده میانگین طول عمر باتری EV را حدود 200000 مایل تخمین زده است که در صورت رانندگی 12،000 مایل در سال ، تقریباً 17 سال قابل استفاده است. با نگاه به جلو ، تسلا می گوید در حال کار بر روی فناوری است که باعث می شود باتری های ماشین الکتریکی آن به اندازه یک میلیون مایل دوام بیاورند. 

نویسنده :رادپور

خودروی برقی

باتری ماشین برقی


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.