درباره باتری اتومبیل برقی۱۳۹۹/۰۴/۲۱
درباره باتری اتومبیل برقی

درباره باتری اتومبیل برقی

همه چیز که شما باید درباره باتری اتومبیل برقی بدانید

باتری به عنوان  قلب تپنده یک ماشین برقی است. این چیزی است که آن را بدون نیاز به تعویض بنزین یا دیزل حرکت می کند. آنها باهوش و هوشمندانه طراحی شده اند تا  بتوانند ماشین های برقی را تا حد امکان در جاده نگه دارند و این فناوری هم اکنون در حال پیشرفت است. در اینجا همه چیز شما باید درباره آنها بدانید وجود دارد:
ب

اتری ماشین الکتریکی از چه ساخته شده است؟

باتری های اتومبیل برقی از مواد بسیار شبیه به باتری های معمولی خانگی ساخته شده اند. آنها معمولاً باتری های لیتیوم یونی هستند و از کربن یا گرافیت ، یک اکسید فلزی و نمک لیتیوم ساخته می شوند. یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده باتری اتومبیل های برقی در اروپا در ساندرلند واقع شده است ، جایی که نیسان باتری هایی را برای وسایل نقلیه الکتریکی خود مانند نیسان LEAF تولید می کند.

هر چند وقت یکبار باتری ماشین الکتریکی نیاز به شارژ مجدد دارد؟

یکی از بزرگترین نگرانی ها در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یک ماشین الکتریکی ، این است که باتری تا چه مدت دوام خواهد آوردباتری خودرو تا چه زمانی دوام خواهد آورد. برای نگه داری از باتری ماشین الکتریکی  در جهت عملکرد مناسب، بهتر است که باتری را فقط تا 80٪ شارژ کنید و اجازه ندهید خیلی اوقات زیر 50٪ افت کند. با این وجود ، این امر همیشه ممکن نخواهد بود ، خصوصاً اگر از ماشین خود برای مسافت های طولانی تر استفاده کنید. توصیه می شود شارژر وسیله نقلیه الکتریکی را در خانه داشته باشید-به این ترتیب می توانید باتری را در طول شب شارژ کنید و صبح از آن استفاده کنید. اگر قصد مسافرت طولانی (طولانی تر از محدوده ماشین خود را) دارید ، توصیه می شود از قبل در مسیر خود تحقیق کنید که دارای شارژرهای مناسب باشند.

باتری های حالت جامد چیست؟

باتری های حالت جامد ممکن است درساخت وسایل نقلیه برقی بسیار رایج و متداول تر شوند. آنها از باتری های لیتیوم یونی کوچکتر و به طور بالقوه ارزانتر هستند و زمان شارژ کوتاه تر و برد بیشتری دارند. این نوع باتری عمری طولانی تر و از ایمنی بیشتری برخوردارند. با باتری حالت جامد ، می توانید یک مسافت 500 مایلی را رانندگی کنید. با استفاده از این باتری ها نیاز به توقف های مکرر و شارژ مجدد نخواهد بود. بسیاری از تولید کنندگان خودرو روی این باتری ها کار می کنند و هدفشان تولید انبوه طی چند سال آینده است.

آیا باتری ها الکتریکی قابل تعویض هستند؟

باتری ماشین الکتریکی برای همیشه دوام نخواهد داشت. باتری اتومبیل های الکتریکی نیز مانند باتری های دیگر با استفاده از آن ها ظرفیت خود را از دست می دهند. اگر حداکثر ظرفیت از بین برود، خودرو غیرقابل استفاده خواهد بود. اکثر تولید کنندگان دارای 5 تا 8 سال ضمانت باتری را برعهده می گیرند، اما احتمالاً آنها 10 تا 20 سال قبل از نیاز به تعویض نداشته و دوام می آورند. 
تعویض باتری 2500 پوند - 5000 پوند هزینه در بر دارد. به همین دلیل ، اگر قصد خرید وسیله نقلیه برقی دست دوم را دارید ، ضروری است قبل از اقدام به خرید ، ظرفیت باتری را اسکن کنید.

از کجا می توان باتری های اتومبیل برقی شارژ کرد؟

پیدا کردن مکان هایی برای شارژ ماشین الکتریکی به مرور زمان آسان تر می شود. برخی از رایج ترین مکان ها عبارتند از:
در خانه تان، نصب شارژر خانگی یک روش ساده و مقرون به صرفه برای شارژ نگه داشتن خودرو است. اگر برای برق خود از تعرفه شب استفاده می کنید ، می توانید ماشین خود را بسیار ارزان شارژ کنید.
در محل کار خود کمک هزینه های دولتی برای کارفرمایانی که مایل به نصب امتیاز شارژ برای کارمندان خود هستند ، در دسترس است.
در ایستگاه های خدمات اکثر مکان های خدمات اتومبیل های برقی در حال حاضر دارای ایستگاه های شارژ هستند ، اما اطمینان حاصل کنید که محلی که قصد استفاده از آن را دارید قبل از شروع کار ، برای ماشین شما مناسب است.
بیرون از خانه  در برخی کشورها که استفاده از این اتومبیل ها جا افتاده است در اماکنی مانندسوپرمارکت ها گرفته تا هتل ها و باغ وحش ها ، اکنون بسیاری از مکان ها ایستگاه های شارژ را برای استفاده از مشتریان خود دارند. با استفاده از نقشه های Zap را می توانید نزدیک ترین مکان را پیدا کنید. 

نویسنده :رادپور

باتری

خودرو

برقی

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.