باتری هیبریدی۱۳۹۹/۰۴/۳۰
باتری هیبریدی

باتری هیبریدی

عمر باتری های هیبریدی چقدر است

اتومبیل های هیبریدی در یک دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و ما پیش بینی می کنیم در سال های آینده این استقبال ادامه داشته باشد. جالب است بدانید که در مورد باتری های هیبریدی مشکلاتی وجود دارد. اگر به دنبال خرید یک خودروی هیبریدی دست دوم هستید ، ممکن است تعجب کنید که باتری هیبریدی چه مدت دوام خواهد داشت. 

چه موقع باتری هیبریدی خراب می شود؟

باتری های ماشین هیبریدی از گروهی از سلولهای باتری جداگانه ساخته شده اند و درست مانند هر باتری دیگر ، ماندگاری بالایی دارند و در نهایت قدرت خود را از دست می دهند. خوشبختانه ، همه اتومبیل های هیبریدی با ضمانت باتری هیبریدی از 8 تا 10 سال و تا 100000 مایل می آیند. در صورت خرید یک خودروی هیبریدی با کمتر از 100000 مایل ، می توانید مطمئن باشید که توسط کارخانه سازنده پوشش می شود. با این حال ، ما مشاهده می کنیم که بسیاری از باتری های خودروی هیبریدی بیش از 100000 عمر دارند.

چرا باتری های ماشین هیبریدی به مدت طولانی دوام می آورند

در حالی که صد هزار مایل ممکن است خیلی زیاد به نظر نرسد ، از آنجا که اکثر رانندگان قصد دارند خودروهای خود را "برای همیشه" نگه دارند ، برای رسیدن به آن نقطه عطف در واقع مدت زمان طولانی باید طی شود. برای رسیدن به این حد نصاب ، یک ماشین به طور متوسط باید 20،000 مایل در سال به مدت 5 سال استفاده شود، با این حال میانگین مسافت پیموده شده سالانه برای اکثر رانندگان نزدیک به 10،000 مایل در سال است. بنابراین چنین چیزی اتفاق بیافتد، بسته به اینکه به زمان و چگونگی رانندگی کردن با  ماشین باید یک باتری ماشین هیبریدی حدود 8 تا 10 سال دوام بیاورد. 
دلیل این که باتری های ماشین هیبریدی عمر طولانی دارند- برخلاف باتری های تلفن همراه و لپ تاپ ، به دلیل اندازه ی آن ها نیستند و در اندازه های بزرگتری هستند. باتری اتومبیل هیبریدی معمولاً تنها 80٪ شارژ می شود وقتی که نشان می دهد "کامل" است ،زمانی که این باتری ها تا 20 درصد شارژ دارند خالی نشان می دهند. این "کمبود شارژ" باتری هیبریدی در واقع عمر آن را طولانی می کند ، بر خلاف تلفن ها و لپ تاپ های وفادار ما که دوست داریم همه آنها را بیش از حد شارژ کنیم.

چند عامل برتر برای طول عمر باتری ماشین هیبریدی

زمان رانندگی

اگرچه باتری های هیبریدی قابل شارژ هستند ، اما آنها برای همیشه کار نمی کنند. زمانی فرا می رسد که این باتری ها مانند هر باتری قابل شارژ دیگر ، شارژ خود را به شکل کامل از دست می دهند یا دچار تخلیه شارژ تدریجی می شوند . این بدان معناست که هرچه شارژ مجدد باتری بیشتر باشد ،با تمام شدن شارژ آن این مسئله زودتر اتفاق می افتد. بنابراین در اصل ، شما باید زمان رانندگی خود را تا حد ممکن محدود کنید تا عمر باتری طولانی شود. به این ترتیب ، لازم نیست آن را دوباره شارژ کنید.

آب و هوا

در حالی که اکثر اتومبیل های هیبریدی دارای کنترل دمای باتری مؤثر هستند ، هوای بسیار سرد یا بسیار گرم می تواند طول عمر باتری هیبریدی را کاهش دهد. بسیاری از دارندگان خودروهای هیبریدی با کاهش 30 درصدی دامنه در روزهای بسیار سرد زمستان روبرو هستند. البته این مسئله هنوز به اثبات نرسیده است که هوای بسیار گرم نیز می تواند به باتری های هیبریدی آسیب برساند. اگرچه دامنه رانندگی معمولاً در ماههای گرم سال بهتر است ،مشکلاتی می تواند برای  باتری دراثر هوای گرم رخ دهد اما تا آمدن زمستان قابل توجه نیست.

ضمانت نامه

اگر هنگام خرید وسیله نقلیه خود بر روی باتری ماشین هیبریدی گارانتی وجود داشته باشد، احتمالاً این یک باتری با کیفیت است که برای مدت طولانی دوام خواهد داشت. هرچه گارانتی طولانی تر باشد ، شاخص باتری با ماندگاری بهتر خواهد بود

شارژ مناسب

بسیاری از مردم این موضوع را درک نمی کنند که اگر همیشه باتری خود را به 100٪ شارژ کنند، با شروع مصرف تخلیه سریع تر انجام می شود.

رانندگی نامناسب

اگر شما جزو آن دسته از رانندگان هستید که عادت دارید در هر فرصتی پیاده شده یا پدال را تحت فشار قرار دهید می توانید باتری ماشین هیبریدی خود را خیلی سریع خراب کنید. تحقیقات نشان داده که رانندگی محافظه کارانه باعث طول عمر باتری هیبریدی می شود. 
 

نویسنده :رادپور

باتری هیبریدی

باتری خودرو

باتری ماشین

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.