CVT در خودرو۱۳۹۹/۰۵/۰۲
CVT در خودرو

CVT در خودرو

CVT در اتومبیل چیست؟

CVT به عنوان یک گزینه تقریبا ناشناخته شده که معمولا برای انتقال به حالت اتوماتیک است. اما CVT در خودروها دقیقا به چه معنی است؟ 
شما خیلی راحت و معمولی از آن استفاده می کنید. اهرم تغییر را از "P" به "D" بکشید و خاموش شوید - اما بعد از آن ،موضوع کمی پیچیده می شود. اتومبیل های معمولی دارای تعداد دنده های معینی هستند که در اصطلاح از آن ها به عنوان "سرعت" یاد می شود، به عنوان مثال " اتوماتیک 6 سرعته" دلیل این امر این است که هر دنده فقط برای یک سرعت خاص وسیله نقلیه مناسب است ، بنابراین اگر شما نیاز به شتاب بیشتری دارید ، گیربکس از طریق چرخ دنده ها تغییر می کند - ابتدا 1 ، سپس 2 و غیره.
اما انتقال به طور مداوم متغیر از لحاظ فنی هیچ دنده ای ندارد. در عوض ، این مانند یک دنده جادویی است که در تمام شرایط رانندگی متغیر است.

مدت زمان انتقال CVT چقدر طول می کشد؟

مدت زمان انتقال cvt در اتومبیل چقدر طول می کشد؟مارک های مشهور مانند تویوتا ، هوندا ، سوبارو و نیسان نسخه های مختلف انتقال CVT را در چندین ترکیب خود استفاده کرده اند.

1- نقطه ضعف CVT چیست؟

ساختار مکانیکی CVT هنوز کامل و پیشرفته نیست زیرا یک فناوری نسبتاً جدید است. ساختار این فناوری دارای زنجیره فولادی در حدود یک اینچ عرض است که مسیر اصلی انتقال نیرو از موتور به بقیه خودرو است. اگر این زنجیره به دلایلی خراب شود ،امکان  انتقال از بین می رود. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند مشکلات زیادی به وجود می آورد این در حالی است که یک گیربکس سنتی این مشکلات را به وجود نمی آورد بسیاری از مراکز سرویس دهنده خدمات تعمیر انتقال یا بازسازی CVT را ارائه نمی دهند.

2-کدام یک از برندهای انتقال CVT قابل اطمینان است؟

مدل های هوندا با CVT در بین تمامی ترکیب ها قابل اطمینان ترین هستند و طول عمر انتقال CVT طولانی ترین طول است. با این حال ، خودروسازان با تلاش بی وقفه برای بهبود فناوری کار کرده اند.

3- برای افزایش طول عمر CVT چه اقداماتی باید انجام شود؟

در صورت مراقبت خوب از آنها ، انتقال CVT چه مدت طول می کشد؟ حداقل عمری که برای cvt  در نظر می گیرند حداقل 5 سال است CVT هنوز یک فناوری جدید است و خودروسازان در تلاشند تا آن را بهبود بخشند. اما ، اگر شما تعمیر و نگهداری مناسب انجام دهید ، برای مدت طولانی دوام خواهند داشت.
مایع انتقال را به طور منظم تعویض کنید، احتمالاً هر 30،000 کیلومتر. این زنجیره / کمربند که قدرت را منتقل می کند برای عملکرد صحیح به روغن تازه و تمیز نیاز دارد. فرکانس تغییر روغن باید به محیط و آب و هوای منطقه ای که ماشین در آن است می کنید بستگی دارد. اگر در یک گرما زندگی می کنید ، باید بیشتر به فرکانس تعویض مایع انتقال دقت کنید. 
گیربکس برای اتومبیل های کوچک و موتورهای کوچک بهتر کار می کند. بسیاری از آنها از طراحی مناسب و زنجیره ای قوی برای اداره موتورهای پرقدرت برخوردار نیستند.
اتومبیل را در فواصل منظم به نزد یک مکانیک با تجربه و قابل اعتماد ببرید.
CVT  با افزایش مسافت پیموده شده ، به راندمان سوخت کمک می کند و چندین مزیت دیگر نیز دارد. با این حال ، همه مدل ها از تمام مزایا به طور یکسان برخوردار نیستند. . به عنوان مثال ، مدل های هوندا سیویک و آکورد یک هندلینگ واضح و برنامه ریزی شده را ارائه می دهند که باعث می شود "اثر باند لاستیکی" از بین برود - شرایطی که RPM زیاد باشد اما وسیله نقلیه زمان لازم را برای گرفتن آن سرعت می گیرد.

مشکلات انتقال CVT

1- مشکلات CVT هوندا

اگرچه هوندا مایع انتقال را برای یک عمر تضمین می کند اما به این صورت نیست: CVT به اندازه گیربکس های اتوماتیک معمولی قابل اطمینان و بادوام نیست - وقتی  از روال خارج می شوند ، باید هزینه ی زیادی را صرف آن کنید یا اتومبیل تان را بفروشید.

2- مشکلات CVT نیسان

شتاب کم سرعت یک نقطه ضعف است ، وسایل نقلیه در حالی که سرعت می گیرند دچار شاتر و لرزش می شوند. یکی دیگر از مشکلات ctv در اتومبیل های نیسان صدای نسبتا ناهنجار آن ها است. 

نویسنده :رادپور

خودرو

دنده

سرعت

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.