خرابی باتری UPS۱۳۹۹/۰۷/۰۲
خرابی باتری یو پی اس

خرابی باتری یو پی اس

پنج دلیل عمده در خرابی باتری یو پی اس

باتری های یو پی اس دستگاه های الکتروشیمیایی هستند که توانایی ذخیره و انتقال نیرو را داشته و با گذشت زمان به آرامی تحلیل می روند. مهم نیست که چقدر از باتری های خود نگهداری ، ذخیره و استفاده می کنید ، هنگامی کهاین باتری ها  به پایان عمر مفید خود رسیده باشند ، احتیاج به تعویض دارند.
عمر مفید باتری استاندارد یوپی اس مدل  Valve Regulated Lead Acid (VRLA)  سه تا پنج سال است. با این حال ، تعدادی از عوامل محیطی ، شیمیایی و عوامل مرتبط با کاربر وجود دارد که می تواند به طور قابل توجهی بر عمر باتری تأثیر بگذارد.

عواملی که باعث خرابی زودرس باتری یو پی اس می شوند

برای جلوگیری از اینکه یک باتری به انتهای عمر خود برسد نمی توان کاری کرد. با این حال ، اجتناب از اشتباهات زیر می تواند به به بالا رفتن میزان عمر مفید آن کمک کند. 

شارژ باتری های استفاده نشده

حتی وقتی یک باتری بدون استفاده می ماند ، عمر آن کم می شود. به این دلیل که باتری های اسید سرب به طور خودکار مقدار کمی انرژی را تخلیه می کنند. برای افزایش عمر باتری ، توصیه می کنیم هر سه تا چهار ماه ذخیره آن را شارژ کنید. اگر این کار را نکنید ، در کمتر از شش ماه می توانید کاهش دائمی ظرفیت را ببینید. همچنین می توانید با ذخیره سازی باتری در دمای 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) یا پایین تر ، مدت زمان ذخیره سازی باتری را افزایش دهید.

دمای بالای محیط

ظرفیت نامی هر باتری یو پی اس بر اساس دمای محیط 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتی گراد) است. هرگونه تغییر ، به ویژه افزایش دما ، می تواند بر عملکرد و طول عمر تأثیر بگذارد. به عنوان یک قاعده کلی ، به ازای هر 15 درجه فارنهایت بالاتر از دمای توصیه شده محیط ، عمر مورد انتظار باتری 50 درصد کاهش می یابد. بررسی های معمول نگهداری می تواند به شناسایی نقاط گرمایی کمک کند و تهویه مناسب را تأیید کند.

چرخه کاری بیش از حد

بعد از اینکه یو پی اس در هنگام قطع برق باتری کار می کند ، باتری برای استفاده در آینده شارژ می شود، که به چرخه تخلیه بیش از حد معروف است. در هنگام تصب باتری ظرفیت آن 100 درصد نامی است.  با این وجود ، هر بار تخلیه و شارژ بعدی ظرفیت باتری را کمی کاهش می دهد.

ولتاژ شناور نامناسب

هر سازنده باتری محدوده ولتاژ شارژ را برای طراحی سلول خود مشخص می کند. اگر یک باتری به طور مداوم خارج از این پارامترها شارژ شود ، می تواند آسیب قابل توجه ی بر ساختار آن وارد کند. شارژ کم یا ولتاژ پایین می تواند باعث تشکیل بلورهای سولفات روی صفحات باتری شود. این کریستال ها به مرور زمان سخت شده و ظرفیت موجود باتری را کاهش می دهند. شارژ بیش از اندازه با ولتاژ شناور بیش از حد می تواند باعث ایجاد گازهای هیدروژن و اکسیژن بسیار بالا شود و همچنین این امکان را دارد که منجر به خشک شدن قسمت داخلی شود که پس از تسریع ، باعث فرار حرارتی می شود - در نتیجه منجر به خرابی یا حتی آتش سوزی و در برخی موارد انفجار می شود.

کاربد نادرست باتری

باتری های UPS به طور خاص برای UPS ساخته شده اند ، همانطور که باتری های دیگر مخصوص لوازم مربوط به آنها ساخته می شوند. باتری های UPS ساخته شده اند تا انرژی بسیار بالایی را برای مدت زمان کوتاه و عموماً تا 15 دقیقه ارائه دهند.
برعکس ، باتری های دیگر ، مانند باتری های مخابراتی و تابلو ، برای مدت طولانی تری کار می کنند ، معمولاً کارایی آن ها بین چهار تا هشت ساعت است. اگر کاربری یک برنامه مخابراتی را با باتری UPS اجرا کند ، باتری را مجبور می کند برای مدت زمان طولانی تر از هدف مورد نظر خود کار کند. شایع ترین حالت خرابی یک باتری VRLA یک مدار باز است که اغلب به دلیل خشک شدن سلول ایجاد می شود. سیستم های UPS معمولاً دارای یک سیستم باتری متصل SERIES هستند تا جریان زیادی را به UPS System DC Bus ارائه دهند. اگر یک سلول در یک رشته پاره شود ، جریان کل رشته را قطع می کند. به طور خلاصه ، فقط یک سلول باتری خراب می تواند کل زیرساخت شما را خراب کند.

نویسنده :رادپور

خرابی باتری یو پی اس

خرابی باتری UPS

خرید باتری UPS

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.