انواع باتری  UPS۱۳۹۹/۰۷/۰۴
انواع مختلف طراحی باتری  UPS

انواع مختلف طراحی باتری  UPS

انواع مختلف طراحی باتری  UPS

سه دسته کلی از سیستمهای مدرن UPS وجود دارد که بصورت آنلاین ، تعاملی خطی یا آماده به کار / آفلاین هستند. یک سیستم UPS در حالت آماده به کار / آفلاین که بار مستقیماً از طریق برق ورودی تأمین می شود و مدارهای قدرت پشتیبان فقط در صورت قطع برق دستگاه فراخوانی می شوند. بیشتر یو پی اس های زیر 1 کیلو ولت آمپر از نوع تعاملی خطی یا آماده به کار هستند که معمولاً هزینه کمتری دارند.
یو پی اس تعاملی خطی اینورتر را در خط حفظ می کند و مسیر جریان مستقیم باتری را از حالت شارژ عادی به جریان تغذیه با از دست دادن برق هدایت می کند.
یو پی اس آنلاین از روش "تبدیل دوگانه" برای پذیرش ورودی AC استفاده می کند ، برای عبور از باتری قابل شارژ (یا رشته های باتری) به DC تغییر می یابد ، سپس برای تأمین انرژی تجهیزات محافظت شده به 120 ولت / 240 ولت متناوب تبدیل می شود.
برای واحدهای با قدرت بزرگ ، گاهی اوقات از منابع تغذیه بدون وقفه پویا استفاده می شود. یک موتور / دینام سنکرون از طریق دریچه بر روی شبکه متصل می شود. با قطع برق ، یک تنظیم جریان Eddy جریان برق را حفظ می کند. یو پی اس گاهی اوقات با دیزل ژنراتور ترکیب یا یکپارچه می شود و یک منبع تغذیه بدون وقفه روتاری دیزل یا یو پی اس را تشکیل می دهد.

طراحی UPS در حالت آماده به کار / آفلاین

سیستم UPS در حالت آماده به کار / آفلاین (SPS) تنها اساسی ترین ویژگی ها را ارائه می دهد ، محافظت در برابر ولتاژ و پشتیبانی از باتری را ارائه می دهد. با استفاده از این نوع UPS ، تجهیزات کاربر به طور معمول با همان دستگاه های بست گذرا ولتاژ مستقیماً به برق ورودی ورودی متصل می شود که در یک نوار پلاگین محافظت شده با ولتاژ متصل در خط برق متصل است.
هنگامی که ولتاژ ورودی به زیر یک سطح از پیش تعیین شده می رسد ، SPS  مدار داخلی اینورتر DC-AC خود را روشن می کند ، که از باتری ذخیره داخلی تأمین می شود. سپس SPS به صورت مکانیکی تجهیزات متصل را به خروجی اینورتر DC-AC خود روشن می کند. زمان تعویض بسته به مدت زمانی که برای شناسایی ولتاژ از دست رفته در حالت آماده به کار به UPS آماده به کار نیاز دارد ، می تواند تا 25 میلی ثانیه باشد.
به طور کلی ، به اندازه بار متصل UPS و حساسیت تجهیزات متصل به تغییر ولتاژ بستگی دارد ، UPS طراحی  یا ارائه می شود (مشخصات دقیق) برای پوشش طیف خاصی از تجهیزات بستگی دارد.

طراحی UPS تعاملی خطی

این نوع UPS قادر به تحمل مداوم فشار ولتاژ و افزایش ولتاژ بدون مصرف باتری ذخیره محدود است. در عوض با انتخاب خودکار شیرهای مختلف برق روی ترانسفورماتور خود جبران می شود. تغییر شیر انتقال دهنده ترانسفورماتور می تواند باعث مختصر شدن جریان خروجی بسیار کوتاه شود. ، بنابراین ممکن است UPS برای لحظه ای جیرجیر کند ، زیرا قبل از تغییر شیر روشن انتخاب شده ، برای مدت کوتاهی به باتری می رود. ترانسفورماتور اصلی 50/60 هرتز برای تبدیل بین ولتاژ خط و ولتاژ باتری مورد استفاده قرار می گیرد تا دو نسبت چرخش کمی متفاوت ایجاد کند: یکی برای تبدیل ولتاژ خروجی باتری (به طور معمول ضرب 12 ولت) به ولتاژ خط ، و دیگری برای تبدیل ولتاژ خط به ولتاژ شارژ باتری کمی بالاتر (مانند ضرب 14 ولت) بعلاوه ، انجام سوئیچینگ در سمت ولتاژ خط ترانسفورماتور به دلیل وجود جریانهای پایین تر در آن طرف ، آسان تر است. برای به دست آوردن ویژگی buck / boost ، تنها دو سوئیچ جداگانه لازم است تا بتوانید ورودی AC را به یکی از دو شیر اصلی متصل کنید ، در حالی که بار به دیگری متصل است ، بنابراین از سیم پیچ های اصلی ترانسفورماتور اصلی به عنوان ترانسفورماتور خودکار توجه داشته باشید که باتری می تواند در هنگام ولتاژ اضافی شارژ شود ، اما در حالی که ولتاژ کمتری را تقویت می کند ، خروجی ترانسفورماتور برای شارژ باتری بسیار کم است.
ترانسفورماتورهای اتوماتیک می توانند به گونه ای طراحی شوند که دامنه وسیعی از ولتاژهای ورودی مختلف را پوشش دهند ، اما این نیاز به ضربه بیشتر و افزایش پیچیدگی و هزینه UPS دارد. برای ترانسفورماتور متداول است که فقط برای ولتاژ 120 ولت محدوده ای از حدود 90 ولت تا 140 ولت را پوشش دهد و اگر ولتاژ بسیار بالاتر یا پایین تر از آن باشد ، آن را به باتری تغییر دهید.
در شرایط ولتاژ پایین ، یو پی اس بیشتر از حد معمول از جریان استفاده می کند بنابراین ممکن است به مدار جریان بالاتر از دستگاه عادی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال برای تأمین برق یک دستگاه 1000 وات در 120 ولت ، UPS 8.32 آمپر می گیرد. در صورت کاهش نیرو و کاهش ولتاژ به 100 ولت ، یو پی اس 10 آمپر را برای جبران آن ترسیم می کند. این نیز برعکس عمل می کند ، به طوری که در شرایط ولتاژ اضافی ، UPS به آمپر جریان کمتری نیاز دارد.

نویسنده :رادپور

یو پی اس

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.