لکسوس NX300۱۳۹۹/۰۷/۲۲
لکسوس NX300

لکسوس NX300

مشخصات فنی و باتری مناسب اتومبیل لکسوس NX300

لکسوس NX از سال 2014 به عنوان یک محصول جدید درمیان تولیدات این شرکت شناخته شده است. این مدل به عنوان سومین عضو خانواده ی لکسوس شناخته می شود. یکی از دلایل موفقیت لکسوس ساختار سنت شکن این اتومبیل است. در آخرین مدل فرم فیس لیفت اتومبیل حفظ شده است.
فراموش نشود که همه ی اجزاء جلو این اتومبیل دچار تغییرات و طراحی جدید شده است. لکسوس NX دارای سه نسخه اصلی است که شامل مدل های مدل‌های 300، 300 F SPORT و 300h هستند. مدل استاندارد 300 مجهز به نجهیزات فنی گذشته بوده که عبارتند از یک پیشرانه ی توربو شارژ 2 لیتری که مجهز به اینترکولر است. این اتومبیل مجهز به یک موتور با 235 اسب بخار است. که با قدرت گشتاور 350 نیوتن امکان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت را در 7 ثانیه را امکان پذیر می کند. 
نسخه ی 300 F SPORT آن یا مدل استاندارد از نظر پیشرانه چندان تفاوتی ندارد. در رابطه با مدل 300h باید بگوییم که این مدل از یک موتور ترکیبی الکتریکی به همراه یک پیشرانه 2.5 لیتری است که توان موتور آن 194 اسب بخار بوده که در در 8.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. میزان مصرف سوخت برای این اتومبیل در هر 100 کیلومتر 7.5 لیتر است. 
مهم ترین تغییرات فنی که بر روی این مدل ایجاد شده است سیستم تعلیق و فنر بندی است که باعث می شود فرمان پذیری و سواری مناسب تری داشته باشد. در این اتومبیل فنرها کاملا بهینه سازی شده اند. در کنار آن مدل های جدید بوش ها و Stabilizer Bars که به عنوان میله های تثبیت کننده هستند را مشاهده می کنیم.
یکی دیگر از فناوری های جدیدی که در NX 300 شاهد آن هستیم سیستم Adaptive Variable Suspension یا تعلیق متغیر است که LC500 به NX اضافه شده است که در هر لحظه امکان 650 تنظیم در حالت مختلف را دارد. 

مشخصات فنی اتومبیل لکسوس NX300

مشخصات پایه
ویژگی‌ها: موتور ۴ سیلندر هایبرید - سیستم کمکی پارک
گیربکس: E-CVT
مشخصات فنی موتور لکسوس NX300
حجم موتور: ۲۴۹۴ سی سی
سیلندر: 4
سوپاپ: 16
موقعیت موتور: ۴ چرخ محرک
گشتاور: ۴۴۰۰/۲۱۰
اسب بخار: ۵۷۰۰/۱۹۷
ابعاد و وزن لکسوس NX300
ارتفاع:1645 سانتی متر
طول:4630 میلی متر
عرض:1869 میلی متر
سایز تایر: ۲۲۵/۶۵R۱۷
وزن: ۱۸۹۶ kg
سرعت و شتاب
حداکثر سرعت: 180 km/h
شتاب: 9.1 
سوخت مورد نیاز
سوخت: 7.4
ظرفیت مخزن: 60 لیتر
استاندارد محیط زیست: یورو5

امکانات موجود در لکسوس NX300

کیسه‌های هوا: راننده - سرنشین - جانبی - پرده ای
چراغ: LED - مه شکن جلو و عقب
آینه: برقی - گرم کن - تا شوندگی برقی
پنجره: برقی
تهویه مطبوع: اتوماتیک دوگانه
صندلی: برقی – چرم
ترمز: ABS - EBD - ESP - ASR - BAS – TCS
متفرقه: کروز کنترل - سیستم کمکی پارک - هشدار دهنده تغییر خط

مشخصات باتری مناسب لکسوس NX300

با توجه به اینکه  باتری اتومبیل به عنوان قلب تپنده ی هر اتومبیل است انتخاب مناسب این قطعه باعث می شود که اتومبیل شما عملکرد مناسبی داشته باشد. باتری مناسب برای لکسوس NX300 دارای ظرفیت 60 آمپرساعت یا 60 AH  است. ولتاژ مناسب این باتری ها با ولتاژ 12 است. مدل باتری مناسب سیلد اتمی است. چینش مناسب این باتری پایه کوتاه قطب چپ است.
برای تشخیص باتری مناسب اتومبیل ها بهتر است به دفترچه راهنمای اتومبیل مراجعه کنید. از دیگر مواردی که باید در انتخاب باتری رعایت کرد این است براساس سیستم هایی جانبی مانند چراغ های مه شکن و سیستم های صوتی باتری خود را انتخاب کنید. 
باتری های ایرانی مناسب لکسوس گزینه های نسبتا زیادی دارند که می توانید از بین آن ها یک نمونه ی مناسب را انتخاب کنید. این لیست شامل: صبا باتری، سپاهان، برنا باتری، نیرو گستران خراسان، پاسارگاد و غیره است. در صورتی که تمایل دارید از باتری های خارجی برای اتومبیل تان استفاده کنید می توانید از برندهای وارداتی استفاده کنید. در حال حاضر به علت تحریم ها باتری های اروپایی کمتر در بازار وجود دارند و کاربران این امکان را دارند که از بین برندهای کره ای باتری مناسب اتومبیل خود را انتخاب کنید.
این باتری ها شامل دلکور، اتلس بی ایکس، هیوتدا، گلوبال هستند. فراموش نکنید که استفاده از باتری هایی با آمپر کمتر باعث خلل در حرکت اتومبیل شما می شود. نکته ی دیگر اینکه باتری ها را براساس شرایط جوی و اقلیمی محل زندگی خود انتخاب کنید. 

نویسنده :رادپور

NX300

لکسوس NX

باتری مناسب لکسوس NX300


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.