خدمات پس از فروش صبا باتری۱۳۹۹/۰۷/۲۴
خدمات پس از فروش صبا باتری

خدمات پس از فروش صبا باتری

خدمات پس از فروش صبا باتری

شرکت صبا باتری به عنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان باتری در ایران است که کنندگان باتری مدت زمانی را به عنوان گارانتی یا ضمانت محصولات خود در نظر گرفته که این موارد را به خدمات پس از فروش تعبیر می کنند. لازم به ذکر است بدانید که مدت زمان گارانتی مخصوص باتری های تولید شده ای است که در کارخانه دچار مشکل شده باشند و در شرایط عادی و کارکرد صحیح عملکرد مناسبی را از خود به اجرا نگذارند.
نکته ی دیگر اینکه گارانتی باتری شامل تعویض باتری بوده و در مورد تعمیر نیست. مدت زمانی را که به عنوان ضمانت یا گارانتی برای باتری ها در نظر می گیرند به عوامل مختلفی بستگی دارند که اغلب شرکت های تولید کننده با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف این مدت زمان را تعیین می کنند. فاکتورهای تعیین کننده شامل نوع باتری و همچنین برند باتری ها می شود اینکه باتری ها در دسته ی خودرو های سبک یا سنگین از گارانتی های مختلفی بهره مند می شوند.
کارخانه های تولید کننده ی صبا باتری، پاسارگاد 12 ماه یا یک سال گارانتی را برای محصولات خود در نظر می گیرند.
شرکت های دیگر مانند باتری سپاهان با توجه به نوع برند تولید کننده ی باتری مدت زمان ضمانت نامه ی خود را بین 12 تا 16 ماه تعیین می کنند. لازم به ذکر است بدانید که این مدت گارانتی شامل خودروهای سبک یا شخصی می شود و در مورد خودروهای عمومی صدق نمی کند و مدت گارانتی آن ها را معمولا 6 ماه تعیین می کنند.
گارانتی باتری های 90 ساعت آمپر و بالاتر از آن 6 ماه پس از شروع گارانتی یا پس از تاریخ فروش که هر کدام زودتر تحقق پیدا کند حساب می شود.این باتری ها معمولا به خودروهای سنگین تعلق می گیرد.
گارانتی باتری های زیر 90 آمپر که شامل باتری های اتومبیل های سبک می شوند، گارانتی این محصولات نیز در مدت زمان 12 ماه بوده و از تاریخ فروش یا شروع گارانتی حساب می شود.

چه مواردی شامل خدمات پس از فروش و گارانتی نمی شود 

باتری هایی با استانداردLM

خراب شدن صفحات باتری، آسیب دیدن بدنه و قطب ها، کاهش سطح الکترولیت در سلول های باتری، دفرمه شدن باتری، کاهش یا افزایش ولتاژ در اثر ماندگاری، نشت کردن اسید به علت شارژ شدن زیاد، اضافه کردن هر موادی به الکترولیت باتری، عدم تناسب ظرفیت باتری با نوع اتومبیل مورد نظر

باتری های سیلد و FM 

خشک شدن باتری یا کاهش وزن آن، آسیب دیدگی بدنه و قطب های باتری، دفرمه شدن، نشتی اسید بر اثر شارژ شدن زیاد، افزایش یا کاهش ولتاژ باتری مه در اثر ماندگاری و عدم تناسب اتومبیل به وجود می آید.

دفرمه شدن باتری چیست

یکی از رایج ترین مشکلات که برای باتری ها اتفاق می افتد و عامل آن اشکال در برق اتومبیل است. هنگامی که باتری شما با ولتاژ بالایی شارژ شود صفحات آن آسیب دیده و تغییر شکل می دهند. علت این امر که باتری از گارانتی خارج می شود این است که مشکل از جانب دینام خودرو است. 

آسیب دیدگی بدنه و قطب ها

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود باتری از گارانتی خارج شود آسیب دیدن بدنه و قطب های باتری است. بهتر است در هنگام خرید باتری دقت لازم را مبذول داشته و از سلامت قطب ها و بدنه ی باتری اطمینان حاصل کنید. نکته ی دیگری که باعث ابطال باتری می شود این بوده که کاربر به هر دلیلی باتری را گشوده و به هر شیوه ای یا توسط هر فردی به باتری الکترولیت اضافه کند.

خشک شدن باتری

گرمای زیاد و کارکرد بالا باعث می شود که الکترولیت داخل باتری بخار شده و باتری در اصطلاح خشک شود کارکردن باتری بدون الکترولیت باعث از بین رفتن صفحات می شود. این مشکل معمولا دامنگیر خودروهای عمومی می شود.

کاهش یا افزایش شارژ

کمبود شارژ به دو گزینه بستگی دارد 1-برق دزدی در خودرو 2-مشکل دینام اتومبیل که باعث می شود که باتری شارژ نشود. در هر دو مورد اشکال از جانب اتومبیل بوده و به باتری مرتبط نمی شود. باتری های اتومبیل 12 ولت هستند و امکان تحمل شارژ با ولتاژ بالا را نداشته و این مسئله مشکلاتی را مانند دفرمه شدن یا خشک شدن باتری را در پی دارد. 

نویسنده :رادپور

فروش صبا باتری

باتری واریان

باتری ماشین


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.