یو پی اس۱۳۹۹/۰۷/۲۴
یو پی اس

یو پی اس

سیستم یو پی اس و کارکرد آن

برای اینکه UPS شما به درستی کار کند ، UPS شما باید آنقدر بزرگ باشد که بتواند از تمام تجهیزات وصل شده به آن پشتیبانی کند. شما باید ظرفیت UPS را پیدا کنید. ظرفیت یعنی چه قدرتی می تواند یک سیستم UPS تأمین کند (اندازه گیری شده در وات). هرچه ظرفیت بالاتر باشد ، تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های بیشتری می توانند پشتیبانی کنند. برای یافتن ظرفیت UPS ، باید بار را محاسبه کنید. Load مقدار ترکیبی از توان هر یک از دستگاه ها است.
برای شناسایی بار ، یک لیست تجهیزات ، شامل کل وات مورد نیاز برای عملکرد صحیح هر قطعه ، تهیه کنید. تمام دستگاههایی را که UPS برای پشتیبانی از آنها نیاز دارد در آن قرار دهید. اگر یک قطعه از تجهیزات دارای منبع اضافی است ، فقط وات منبع تغذیه ONE را حساب کنید.
اگر مطمئن نیستید تجهیزات شما به چند وات نیاز دارد ، با مشخصات تولید کننده یا منبع تغذیه در دفترچه راهنما مشورت کنید.
هنگامی که بار خود را محاسبه کردید ، تعداد سیمهای برق را که می خواهید به UPS وصل کنید ، بشمارید. سیستم UPS شما باید خروجی کافی برای پوشش تعداد سیمهای برق را داشته باشد.

سیستم UPS چیست؟

یو پی اس ، در ابتدایی ترین حالت ، یک سیستم قدرت پشتیبان گیری باتری است که مدت زمان زیادی برق را تأمین می کند تا در صورت قطع برق ، تجهیزات به درستی خاموش شوند. به جلوگیری از از دست رفتن داده ها کمک می کند و استرس خاموش شدن سخت در تجهیزات الکترونیکی شما را به حداقل می رساند

با قطع برق چه مدت زمان برق می خواهم؟

شما قبلاً درباره توپولوژی UPS خود و اینکه چه اندازه باید باشد تصمیم گرفته اید. اکنون ، باید به این فکر کنید که در صورت بروز مشکل در برق ، می خواهید با باتری چه کار کنید. آیا می خواهید بر روی خاموش کردن همه دستگاه های متصل شده خود با خیال راحت تمرکز کنید؟ آیا می خواهید DVR و تلویزیون خود را در جریان مشکل برق روشن نگه دارید؟ آیا می خواهید بخشی از بازی ویدیویی را که در آن هستید به پایان برسانید یا فقط در جایی که قرار دارید ذخیره کنید؟
اکنون باید زمان اجرا را تعیین کنید. زمان اجرا تعداد دقایقی است که یک سیستم UPS می تواند دستگاه های متصل را با برق در هنگام قطع برق پشتیبانی کند. حداقل زمان اجرا ، زمانی است که برای خاموش کردن مناسب تجهیزات نیاز دارید.
هنگام خرید برای زمان کار ، به دنبال مدت زمانی هستید که باتری های UPS می توانند از طریق قطعی برق در صورت عدم دسترسی به برق ، از تجهیزات پشتیبانی کنند. به خاطر داشته باشید که تعداد وات پشتیبانی شده بر زمان کار تأثیر می گذارد: هرچه بار وات متصل کمتر باشد ، باتری ها بیشتر دوام می آورند. هرچه بار وات بیشتر باشد ، مدت زمان کار نیز کوتاهتر خواهد بود.
برای تعیین زمان اجرا ، می خواهیم به دنبال یک محدوده بگردیم. با شروع چند دقیقه خاموشی کامل دستگاه و ایجاد محدوده قابل قبول از زمان اجرا ، شروع کنید. هرچه دامنه گسترده تر باشد ، گزینه های سیستم UPS بیشتری خواهید داشت.

آیا به خروجی موج سینوسی از UPS خود نیاز دارم؟

برق کمکی برق را به صورت جریان متناوب موج سینوسی تأمین می کند. وقتی UPS در حالت عادی است ، همان موج سینوسی الکتریکی را به دستگاه های متصل شما منتقل می کند. اگر UPS در حالت باتری کار کند ، یا برق موج سینوسی تولید می کند و یا برق موج سینوسی شبیه سازی شده برای تأمین انرژی الکترونیک شما است. مشاهده خواهید کرد که خروجی موج سینوسی شبیه سازی شده در هر چرخه دارای شکاف قدرت است. گاهی اوقات این شکاف برق ممکن است باعث ایجاد تنش در منبع تغذیه در الکترونیک حساس شود و به آنها آسیب برساند.

می خواهم UPS من چه شکلی باشد؟

سیستم های UPS دارای فاکتورهای شکل هستند. فرم فاکتور یو پی اس شکل و اندازه محفظه آن را نشان می دهد. 3 نوع متداول عبارتند از:

  • رومیزی یا جمع و جور
  • برج یا مینی برج
  • Rackmount

هنگام انتخاب فاکتور فرم ، توجه اصلی این است که کجا می خواهید از آن استفاده کنید. یو پی اس رومیزی یا جمع و جور می تواند بدون توجه ، زیر میز کار مخفی شود. یک برج یا مینی برج دارای یک طراحی زیبا و دلپذیر است که باعث می شود شما بتوانید بالای میز یا میز بنشینید.  UPS rackmount  در اتاق های سرور به خوبی کار می کند.

نویسنده :رادپور

یو پی اس


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.