سیستم های روشن شدن بدون کلید۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سیستم Keyless

سیستم Keyless

سیستم روشن شدن  بدون کلید در اتومبیل چگونه کار می کند

سیستم های روشن شدن بدون کلید برای اولین بار در اواخر دهه 1990 و اوایل سال 2000 در اتومبیل های تولیدی ظاهر می شوند و مانند بسیاری از ویژگی های فن آوری و راحتی ، آنها در ابتدا فقط در مدل های لوکس و سایر وسایل نقلیه پیشرفته در دسترس بودند. مرسدس بنز S کلاس به طور کلی به عنوان اولین خودروی تولید انبوه با روشن شدن بدون کلید شناخته می شود و به دنبال آن مدل هایی از آکورا ، کادیلاک ، لکسوس و رولز رویس ارائه می شود. روشن شدن  بدون کلید به طور فزاینده ای در اتومبیل ها رایج شده است: در سال 2008 ، روشن شدن بدون کلید در 11 درصد از وسایل نقلیه فروخته شده در ایالات متحده استاندارد بود تا سال 2018 ، این تجهیزات استاندارد 62 درصد از وسایل نقلیه فروخته شده بود.
سیستم های روشن شدن بدون کلید با یک فوب یا فلش ارائه می شوند که می توانید آن را در جیب ، کیف ، کیف یا هرجای دیگر و در نزدیکی گیرنده داخل خودرو نگه دارید.این Fob  سیگنال منحصر به فرد با فرکانس پایین را به سیستم رایانه ای ماشین منتقل می کند و سپس سیگنال صحیح ارسال شده را تأیید می کند و به شما این امکان را می دهد تا دکمه ای را روی داشبورد یا کنسول فشار دهید تا موتور روشن شود.
خاموش کردن موتور دقیقاً بدون دردسر است: کافی است دکمه شروع / توقف را فشار دهید. علاوه بر روشن شدن بدون کلید ، اکثر سیستم ها شامل ورود بدون کلید نیز هستند که به شما امکان می دهد بدون قرار دادن کلید یا زدن دکمه وارد ماشین شوید. با توجه به اینکه استفاده از این فناوری گسترده شده در آینده مانند شیشه های برقی و قفل های هوشمند خواهد شد.

سیستم روشن کردن بدون کلید چیست؟

سیستم هایروشن کردن  بدون کلید ، همانطور که معمولاً نامیده می شوند ، معمولاً از دستگاهی تشکیل می شوند (همچنین به عنوان یک fob یا FOB شناخته می شود) که توسط راننده حمل می شود و عملکردهای یک کلید فلزی سنتی را به عهده می گیرد. تأیید صحت دستگاه صحیح زمانی انجام می شود که راننده سعی در راه اندازی وسیله نقلیه داشته باشد - معمولاً با فشار دادن یک دکمه یا چرخاندن سوئیچ چرخشی.

تمهیدات امنیتی

سیستم های روشن شدن بدون کلید حاوی برنامه های حفاظتی هستند تا اطمینان حاصل کنند که ماشین شما در حالت نامناسب قرار نگیرد. بررسی های ایمنی قبل از شروع توسط رایانه اتومبیل ، اطمینان از وجود وسیله نقلیه در پارک و قرار گرفتن پای شما روی ترمز را قبل از اجازه دادن به روشن شدن موتور می دهد. برای اطمینان بیشتر ، برخی از طرح ها نیاز دارند که قبل از فشار دادن دکمه شروع ، یک سوئیچ را تکان دهید یا بچرخانید. و در بیشتر موارد ، سوئیچ باید در داخل خودرو باشد تا موتور روشن شود.
از جمله مزایای دیگر ، این سیستم ها برای جلوگیری از سرقت خودرو طراحی شده اند. از آنجا که رایانه اتومبیل فقط یک سیگنال از طریق fob خود را تشخیص می دهد ، کار سارقان برای سوار شدن و روشن کردن موتور سخت تر می شوند. هیچ کلید فلزی قابل کپی و هیچ قفل ستونی مکانیکی فرمان وجود ندارد که بتوان آن را رمزگشایی کرد یه به زور آن را روشن کرد.
در این سیستم ها باز کردن درب صندوق عقب بسیار دشوارتر است. اما برخی از سیستم ها به اندازه کافی هوشمند هستند که اجازه نمی دهند درها قفل شوند ،به هر دلیلی ، شما fob را درون وسیله نقلیه یا در قسمت بار جا می گذارید. زمانی که می خواهید در یا در صندوق عقب را ببندید در صورتی که فوب داخل آن باشد در هنگام بستن درها پیام صوتی ارسال می شود.
و اگر باتری fob از بین رفت در حالی که بیرون از خانه هستید ،می توانید با یکی از نمایندگی ها تماس بگیرید و از آن ها بخواهید سیگنالی ارسال کنند تا درب اتومبیل شما باز شده و سیستم راه اندازی را فعال کنید.
سایر خودروسازان یک برنامه کمک اضطراری در کنار جاده ارائه می دهند که یک تکنسین را برای نجات شما می فرستد. و حتی برخی از سیستم ها دارای یک کلید مخفی هستند که برای باز کردن قفل درب ، تا از حالت دزدگیر خارج می شود. سپس می توان کلید را به یک درگاه اضطراری وارد کرد تا ماشین راه اندازی شود.

نویسنده :رادپور

سیستم های روشن شدن بدون کلید

خودرو

ماشین

باتری

سیستم برق خودرو


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.