پورشه باکستر 718۱۳۹۹/۰۸/۰۱
پورشه باکستر 718

پورشه باکستر 718

معرفی باتری مناسب برای پورشه باکستر 718

پورشه باکستر را معمولا به عنوان کوچکترین عضو خانواده ی پورشه به شمار می آورند. این اتومبیل در آخرین تولید خود تغییرات زیادی ایجاد کرده است. در کنار سیستم‌های قوای محرکه و انتقال قدرت،قطعات بدنه کمپانی پورشه نام این اتومبیل را نیز دستخوش تغییرات کرده است. 
بعد از20 سال شاهد تغییرات عمده ای در ساختار پورشه باکستر هستیم. یکی از تغییرات قابل مشاهده در مدل  جدید این است که پیشرانه تخت مجهز به توروبو  جایگزین پیشرانه 6 سیلندر تنفس طبیعی این اتومبیل شده است. در مورد نام باید بگوییم که پورشه باکستر در حال حاضر با نام 718 باکستر عرضه می شود.
مدل پایه باکستر 718 به دلیل داشتن یک پیشرانه تخت چهار سیلندر توانایی 280 فوت گشتاور و 300 اسب بخار را دارد. این در حالی است که در نمونه های قبلی باکستر مدل پایه امکاناتی با 35 اسب بخار و 74 فوت کمتر در اختیار راننده قرار می دادند. این افزایش توانایی باعث شده که اتومبیل مورد نظر هر چه بیشتر مورد توجه عاشقان سرعت قرار بگیرد.
رسیدن سرعت از صفر تا 100 برای این نوع پورشه در 4 ثانیه اتفاق خواهد افتاد. حداکثر سرعتی که برای اتومبیل های پورشه باکستر و باکستر اس گزارش شده است 273 و 285 کیلومتر بر ساعت است. 
با توجه به اینکه پورشه باکستر 718 از لحاظ ظاهری تغییرات زیادی داشته است از نظر فنی نیز تغییرات زیادی داشته است که این تغییرات شامل:
این اتومبیل نسبت به گذشته 10 درصد فرمان پذیری دقیق تر را در اختیار کاربران می گذارد. تغییرات دیگری که می توانیم به آن اشاره کنیم در این اتومبیل دو نمونه مختلف سیستم تعلیق فعال به کار رفته است. سیستم تعلیق پایه امکان کاهش ارتفاع تا 10 میلی متر را داده این در حالی است که مدل پیشرفته ی آن که PASM نام دارد امکان 20 میلی متر کاهش ارتفاع را برای شما به ارمغان می آورد.
هر دو نمونه ی باکستر تولید شده به شکل استاندارد بوده و مجهز به جعبه دنده ی 6 سرعته دستی هستند. به همراه باکستر جدید جعبه دنده ی دو کلاچه ی PDK سفارشی را نیز مشاهده خواهید کرد. این جعبه دنده ی دستی سفارشی با بهره گیری از پکیج اسپرت کرونو قابلیت تنظیم در سه حالت متفاوت اسپرت و اسپرت پلاس و عادی را خواهد داشت. در صورتی که تمایل دارید در کنار پکیج اسپرت کرونو از حالت چهارم پاسخ اسپرت نیز بهره مند شوید می توانید جعبه دنده‌ی PDK را سفارش دهید. 
این حالت به شما امکان می دهد که تمام بخش های اتومبیل را برای کسب بهترین شتاب گیری تنظیم کنید.

باتری مناسب پورشه باکستر چیست

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم این اتومبیل در دسته ی خودروهای اسپرت با سرعت بالا قرار می گیرد که مناسب ترین باتری برای آن با ظرفیت 100 آمپر ساعت است. این باتری که از ولتاژ 12 بهره مند است از چینش قطب های پایه کوتاه قطب چپ برخوردار است.
همان طور که می دانید باتری به عنوان یکی از مهم ترین قطعات خودرو به شمار رفته که در به حرکت در آمدن اتومبیل نقش اساسی دارد. برای آگاهی از باتری مناسب اتومبیل پورشه 718 باکستر باید به باتری فابریک آن توجه کرده یا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید. همان طور که می دانید در کشور ما به شکل عمده از دو نوع باتری برای پورشه استفاده می شود. باتری های ایرانی و تولید داخل نظیر صبا باتری، سپاهان باتری ، نیرو گستران خراسان، پاسارگاد و غیره که این باتری ها در مقایسه با نمونه های خارجی از طول عمر، گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب و طولانی تری برخوردار هستند. 
همان طور که اطلاع دارید در این شرایط امکان یافتن باتری های خارجی در بازار با تاریخ تولید مناسب کم است بهتر است در هنگام خرید باتری های خارجی مانند باتری های تولید شده توسط کشور کره نهایت دقت را کرده تا باتری هایی با تاریخ مصرف نامناسب خریداری نکنید. 
با توجه به این موضوع که باتری یک ماده ی شیمیایی به شمار می رود و به مرور زمان دچار آسیب و خرابی می شود به همین دلیل اگر شما برای اتومبیل پورشه خود یک باتری با ظرفیت 100 آمپر تهیه کرده اید بعد از گذشت یک مدت زمان 3 تا 4 درصد توانایی خود را از دست می دهد بنابراین بهتر است پس از دو سال در صورت استارت خوردن نیز باتری اتومبیل خود را تعویض نمایید. 

نویسنده :رادپور

پورشه باکستر

باتری

خودرو

معرفی


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.