هیوندای النترا 2020۱۳۹۹/۰۸/۰۵
هیوندای النترا 2020

هیوندای النترا 2020

مشخصات فنی و باتری مناسب هیوندای النترا 2020

هیوندای النترا اخیرا نسخه فیس لیفت خود را معرفی کرده است که شاهد تغییرات زیادی در آن بوده ایم. بیشترین تغییراتی که در این اتومبیل مشاهده می شود در بخش فنی است. یک نمونه از آن را می توانیم به جایگزینی دنده ی هوشمند CVT  به جای دنده ی اتوماتیک 6 سرعته ی دستی است. این دنده بر روی نسخه های2.0 باعث بازگشت اتومبیل ها به حالت چهار سیلندر و دنده ی دستی است که ممکن است برای کاربران چندان خوشایند نباشد اما وجود این نوع دنده باعث کاهش مصرف سوخت می شود. 
هیوندای النترا دارای سه پیشرانه مختلف است که اولین مدل پیشرانه مجهز به یک موتور2.0 لیتری است که قدرتی معادل 147 اسب بخار را تولید می کند. این اتومبیل در نسخه اکو خود مجهز به یک موتور 1.4 لیتری 4 سیلندر توربو است که 128 اسب بخار نیرو تولید می کند. ویژگی که در این نسخه می توانیم مشاهده کنیم سیستم استارت آپ جدید است. 
از دیدگاه کارشناسان خودرو پرچمدار این اتومبیل به یک نسخه ی اسپرت می رسد که به وسیله یک پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری توربو شارژ پوشش داده می شود قدرتی که توسط این موتور تولید می شود برابر است با 201 اسب بخار است که به چرخ ها منتقل می شود. در این سیستم از جعبه دنده های دستی خبری نبوده و یک دنده ی دو کلاچه ی 7 سرعته ی استفاده شده است. 
در مدل 2020 هیوندای النترا شاهد تغییرات جدید مانند صفحه‌نمایش 3.5 اینچی بین پشت آمپرها، سیستم تهویه مطبوع خودکار و دو ناحیه‌ای است. می توانیم این تغییرات را در بخش ایمنی مشاهده کنیم که شامل:  دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار توجه راننده و همچنین شاهد امکاناتی مانند سیستم های نظیر دستیار پیشگیری از برخورد جلو است. 

باتری مناسب هیوندای النترا 2020 چیست

برای اینکه عملکرد اتومبیل شما قابل قبول باشد باید یک باتری متناسب با ساختار اتومبیل خود انتخاب کنید. قصد داریم مشخصات باتری فابریک اتومبیل النترا را در ادامه برای آشنایی بیشتر با این اتومبیل محبوب ذکر کنیم. 
باتری فابریک که برای اتومبیل النترا استفاده شده از برند هیوندای کره بوده است که در حال حاضر به علت تحریم ها و شرایط بازار باتری های ساخت کره در بازار موجود نیست و در صورت وجود آن امکان دارد تاریخ مصرف بسیار کوتاهی داشته باشد.
ابعادی که برای این مدل باتری ذکر شده است: ارتفاع 18 سانتی متر، عرض 17.5 سانتی متر، طول 23 سانتی متری است. 
آمپراژ یا شدت جریانی که برای باتری در این خودرو ذکر شده است معادل 60 آمپر ساعت است که برای مدل فابریک آن به کار رفته است. اما باید توجه داشته باشید که در برخی مواقع باید از پاتری هایی با ظرفیت بالاتر استفاده کنید. زمانی که از سیستم هایی مانند چراغ مه شکن و سیستم های صوتی قوی باعث می شوند که عملکرد باتری شما کاهش یافته بنابراین بعد از مشورت با یک متخصص حرفه ای می توانید ظرفیت باتری متناسب با امکانات اتومبیل خود را انتخاب کنید.
جریان استارتی که برای باتری های معمولی که در بازار وجود دارند 480 است در حالی که جریان استارت در هوای سرد برای باتری های فابریک 550 CCA گزارش شده است.
نوع باتری مناسب اتومبیل هیوندای النترا چیست؟ آیا از باتری های سیلد اسید یا اتمی استفاده کنیم یا امکان استفاده از باتری های اسید شارژ را دارید؟ در این نوع اتومبیل معمولا از باتری های اتمی استفاده شده که در کنار عملکرد مناسب از نگهداری کمتری برخوردار است.
چینش قطب باتری ها یکی از مهم ترین موارد در انتخاب باتری مناسب در انواع خودروها است که در این نوع باید باتری مورد نظرتان را از میان نمونه های قطب چپ انتخاب کنید.

برندهای مناسب باتری برای هیوندای النترا

همان طور که قبلا اشاره کردیم باتری مناسب این خودرو در دو نوع کره ای و ایرانی است که برند های کره ای شامل هیوندای، دلکور، NOVA است که در هنگام خرید باید دقت کنید که از تاریخ مصرف آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد. 
این باتری ها در نوع اتمی عرضه شده است که برندهای ایرانی متناسب آن عبارتند از: صبا باتری (ورسک، سهند، اسپیدر، واریان) سپاهان(بارکاس، اتمیک، وان سیلور پلاس) و ......... هستند.
برای مشاهده ی تاریخ سریال باتری به شماره سریال و اعدادی که در روی بدنه ی پلاستیکی ذکر شده است توجه نمایید البته در برخی از باتری ها به شکل متفاوت است. عمر مفید آن ها 2 تا 3 سال است که به نوع کارکرد اتومبیل بستگی دارد. 

نویسنده :رادپور

هیوندای النترا 2020


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.