هیوندای سوناتا و باتری مناسب آن۱۳۹۹/۰۸/۰۹
هیوندای سوناتا و باتری مناسب آن

هیوندای سوناتا و باتری مناسب آن

معرفی هیوندای سوناتا و باتری مناسب آن

سوناتا به عنوان یک سدان لوکس در سال های 2010 تا 2014 خود را در بازارهای جهانی به اثبات رساند. در سال 2015 سوناتا با معرفی هفتمین نسل خود را به دنیا معرفی کرد.این اتومبیل در سال 2018 یک مدل فیس لیفت را به بازار عرضه کرده که تغییرات زیادی را در آن مشاهده می کنیم. 
مدل جدید هیوندای سوناتا هیبریدی و بنزینی است که به لطف پنجره ی مدرن و چراغ های جلو به شکل کامل متحول شده است. مدل جدید این اتومبیل از لحاظ ظاهری اسپرت تر شده و به همین دلیل جوان پسند تر از گذشته است. 
اتومبیل سوناتا در بازارهای جهانی با 5 پیشرانه ی مختلف عرضه شده  که یک نمونه ی آن هیبریدی، نمونه ی دیگر پلاگین هیبریدی و سه مدل دیگر بنزینی است این اتومبیل ها از یک موتور دارای حجم 2.5 لیتر است. سوناتا دارای یک پیشرانه ی 2.4 لیتری 4 سیلندر است که مجهز به سیستم پاشش سوخت یا GDI است. قدرت این نمونه با یک جعبه دنده ی اتوماتیک 6 سرعته تکمیل شده و همچنین نیروی معادل 185 اسب بخار به همراه 241 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. با این نیرو دور موتور ۶۰۰۰ و ۴۰۰۰ دور موتور را ایجاد می کنند. 
جدیدترین نوع سوناتا مجهز به یک پیشرانه ی 2.4 لیتری است که نهایت سرعت گزارش شده برای آن 210 کیلومتر بر ساعت است. سرعت صفر تا صد این خودرو در 8 ثانیه انجام می گیرد. میانگین مصرف سوخت پیش بینی شده برای این اتومبیل در هر 100 کیلومتر 8 لیتر برآورد شده است. برآورد مصرف سوخت در ترافیک شهری و بزرگراه برای این مدل در هر 100 کیلومتر ۶.۷ لیتر تا ۹.۵ لیتر برآورد شده است. 
نسخه ی بنزینی سوناتا مجهز به پیشرانه ی توربو شارژ 1.6 لیتری است. این مدل سوناتا با قدرت 178 اسب بخار و گشتاور 264 نیوتن متر پشتیبانی می کند و باعث شده 1500 دور در دقیقه تولید کند. زمان صفر تا صد سرعت این اتومبیل 8 ثانیه است. 
نهایت سرعتی که برای ۱.۶اT Eco گزارش شده است نزدیک به 230 کیلومتر بر ساعت است. میانگین مصرف سوختی که برای این مدل اتومبیل برآورد می شود در هر 100 کیلومتر 7.5 لیتر است. 
اینتر کولر در دسترس است. نیرویی که برای این پیشرانه گزارش شده معادل 245 اسب بخار به همراه گشتاور 352 نیوتن متر است. با کمک نهایت گشتاور 1350 دور در دقیقه زمان سرعت 0 تا 100 مدل سوناتا 2.0T 6.8 ثانیه برآورد می شود. این اتومبیل با جعبه دنده ی اتوماتیک 8 سرعته در کنار شیفرهای پشت فرمان عرضه می شود. 
سوناتا پلاگین هیبرید در ایران هم رونمایی شده است که با یک موتور برقی جریان متناوب 67 اسب بخار پوشش داده می شود. این مدل از یک پیشرانه ی بنزینی 2 لیتری نیز پشتیبانی می کند که 154 اسب بخار قدرت دارد و مجموع قدرت برای این مدل 202 اسب بخار است و نهایت سرعتی که از آن انتظار می رود 200 کیلومتر بر ساعت است.
در مدل پلاگین هیبرید سوناتا باطری ۹.۸ کیلووات ‌ساعت وجود دارد که به لطف آن این اتومبیل می تواند با شارژ کامل آن و یک باک 55 لیتری مسافتی در حدود 900 کیلومتر را بپیماید. در صورتی که از قابلیت بنزینی آن استفاده نکند این امکان را دارد که 43 کیلومتر با کمک موتور برقی و باتری طی کند.

باتری مناسب هیوندا سوناتا چیست 

همان طور که در ابتدای امر اشاره کردیم سوناتا در دو مدل هیبریدی و بنزینی عرضه می شود که در این جا منظور از باتری مناسب برای پیشرانه های بنزینی این خودرو است. باتری مناسبی که برای اتومبیل هیوندای سوناتا پیشنهاد می شود 70 آمپر است. این باتری از ولتاژ 12 پشتیبانی شده و مدل آن سیلد اتمی است. چینش قطب های این نوع باتری پایه بلند قطب چپ است. برای انتخاب باتری مناسب اتومبیل باید با توجه به عملکرد خودرو باید انجام بگیرد. بت توجه به اینکه باتری مناسب اتومبیل را می توانید با مطالعه ی دفترچه راهنمای آن انتخاب کرده اما در مواقعی که اتومبیل ها از سیستم های قوی مانند استفاده از چراغ های مه شکن، سیستم صوتی قدرتمند استفاده می کنند باید براساس عملکرد اتومبیل دست به انتخاب باتری زدو
عمر مفید برای باتری سوناتا 2 سال برآورد شده است که بعد از این مدت زمان در صورت استارت خوردن نیز باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. 

نویسنده :رادپور

هیوندای سوناتا


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.