راه حل قطعی برق در سازمان‌ها۱۳۹۹/۱۲/۱۸
استفاده از باتری بک اپ (UPS) در سازمان‌ها

استفاده از باتری بک اپ (UPS) در سازمان‌ها

سپر محافظت از سازمان شما با استفاده از باتری بک آپ. طبیعی است که اطلاعات و پردازش‌های کامپیوتری در عصر حاضر به مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی تبدیل شود، چرا که بخش عمده‌ای از اتوماسیون و روندهای کاری را برعهده همین دستگاه‌ها گذاشته‌ایم و در واقع با وجود ابعاد کوچکشان، اما مهم‌ترین منبع غیرانسانی هر شرکت به شمار می‌روند. حال همانطور که سازمان‌ها برای منابع انسانی خود و شرایط کارکرد آنها اهمیت ویژه‌ای قائل هستند، درباره کامپیوترها نیز نگرانی‌های زیادی از بابت ایجاد خلل و تاخیر در انجام روندهای حیاتی سازمان وجود دارد. همین موضوع انگیزه خوبی است برای آشنایی با روش‌های جلوگیری از توقف فعالیت دستگاه‌های کامیپوتری، حتی در زمانی که منبع تغذیه انرژی آنها قطع شده باشد.

 

تهدیدهای داخلی سازمان شما

باوجود اینکه در همه جای دنیا برق شهری به عنوان پایدارترین منبع تامین انرژی برای دستگاه‌های کامپیوتری شناخته می‌شود، اما به دلایل مختلفی همچون آلایندگی سوخت مصرف شده برای تامین برق در ایران و عدم به کارگیری نیروگاه‌های پیشرفته و مدرن، مشکل قطعی برق کماکان از معضلات شهرهای بزرگ و صنعتی کشور ما به حساب می‌آید. حتی این مشکل گریبان شهرک‌های صنعتی را هم گرفته و طی سالیان اخیر باعث تعطیلی مکرر خطوط تولید آنها شده است. پس با مشکل جدی مواجه هستیم که می‌تواند روی حیات سازمان ما تاثیرگذار باشد، حتی اگر آن را کوچک بشماریم و از اهمیت آن غافل شویم. تمامی موارد ذکر شده با استفاده از باتری بک اپ (UPS) قابل حل شدن است.

راه-حل-قطعی-برق-با-استفاده-از-باتری-بک-اپ-(UPS)

راه حل قطعی برق با استفاده از باتری بک اپ (UPS)

تنها راهکار منطقی قابل پیشنهاد محاسبه مدت زمان قطعی برق است. در برخی از مناطق ممکن است قطعی برق حتی به بیش از ساعت کاری برسد و در برخی از مناطق اکثر قطعی‌ها به صورت مقطعی و نهایتا چند ساعته است. در شرایط نخست پیشنهاد منطقی استفاده از دیزل ژنراتورها در طبقات پایین یا انتهایی ساختمان‌های اداری است که می‌تواند با صرف سوخت‌های دیزلی اقدام به تولید برق در مدت زمان مشخصی کند. در مورد قطعی‌های موقت نیز به‌صرفه‌ترین پیشنهاد استفاده از باتری بک اپ (UPS) است که طی چند ساعت قطعی برق، وظیفه تامین نیروی موردنیاز برای فعالیت‌های دستگاه‌های کامپیوتری مشخصی را برعهده می‌گیرد. البته در روند به کارگیری هرکدام از این دستگاه‌ها چالش‌هایی وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم.

تامین-برق-با-استفاده-از-دیزل-ژنراتورها

تامین برق با استفاده از دیزل ژنراتورها

عملکرد دیزل ژنراتورها را می‌توان بسیاری به پیشرانه‌های موتوری شباهت داد. در واقع این ژنراتورها از یک موتور درون‌سوز تشکیل شده‌اند که باعث حرکت ژنراتور برقی در ابعاد کوچک می‌شود. اما برای آغاز به فعالیت این موتور هم نیاز به فعالیت یک استارتر همچون موتور ماشین وجود دارد که حرکت اولیه سیلندرها را رقم بزند. تامین نیرو مورد نیاز این استارتر همچون خودروهای سواری و سایر موتورهای درون‌سوز به طور معمول از طریق یک باتری لید اسید تامین می‌شود. یعنی برای حرکت اولیه همین دستگاه‌ها نیز شما نیز به باتری‌هایی همچون باتری خودرو سواری خود دارید. آرکا باتری در اینجا به شما مشاوره می‌دهد که برای انتخاب بهترین گزینه برای باتری دیزل ژنراتورها چه عواملی را باید درنظر بگیرد و شرایط نگهداری از این باتری‌ها به چه شکلی است. مطالب جامعی در وب‌سایت آرکا باتری درباره دیزل ژنراتورها وجود دارد و در کنار آن شما می‌توانید از مشاوره کارشناسان این مجموعه حتی برای تصمیم‌گیری برای استفاده از دیزل ژنراتور یا باتری بک اپ (UPS) در منطقه شما، کمک بگیرید.

باتری-بک-اپ-(UPS)

باتری بک اپ (UPS)

در گزینه دوم به طور کامل شما به باتری‌های معمول وابسته خواهید شد. که البته این وابستگی چندان هم بد نیست. باتری‌های UPS جریان پایدارتری را نسبت به دیزل ژنراتورها تامین می‌کنند و به نوعی حکم پاوربانک‌های همراه شارژ گوشی‌های هوشمند را برای کامپیوترهای مستقر شما بازی می‌کنند. البته در ساختار باتری‌های بک اپ تفاوت‌های بنیادینی وجود دارد که آنها را از هر نوع باتری دیگری متفاوت می‌سازد. به هرحال وظیفه این باتری‌ها نگهداری انرژی در مدت زمان طولانی حتی تا شش ماه است. این انرژی نباید طی این مدت تحلیل برود و البته برخلاف باتری‌های استارت که نیاز به شدت جریان بالا در مدت زمان کوتاهی دارند، یو پی اس ها باید شدت جریان متوسطی را در مدت زمان بالا ارائه دهند. همچنین از آنجایی که هزینه تولید باتری بک اپ (UPS) با باتری پیشرفته‌تر (همچون انواع لیتیمیومی که در پاوربانک‌ها و دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌شود) بسیار بالاست، نیاز است که به سراغ تکنولوژی ساده‌تر و مناسب‌تری برای این نوع دستگاه‌ برویم که البته باعث می‌شود نکاتی را در نگهداری آنها رعایت کنیم. ساختار کلی باتری‌های UPS در نسخه‌های عادی شباهت‌هایی به باتری سربی-اسیدی استارتر دارد، اما برخی تغییرات در جزئیات آن باعث شده که مدت زمان شارژدهی آن افزایش پیدا کند، اما امکان اخذ جریان بالا در مدت زمان کوتاه برای آنها وجود نداشته باشد. از سوی دیگر طول عمر این باتری‌ها نسبت به باتری‌های استارتر متفاوت‌ است. البته انواع پیشرفته‌تری از باتری‌های یو پی اس هم موجود هستند که انتخاب آنها صرفا به واسطه نیاز شما و باتری بک اپ (UPS) که از قبل خریداری شده دارد. از این میان می‌توان به باتری‌های UPS نیکل-کادمیوم و باتری‌های لیتیوم-یون ساده اشاره کرد که هرکدام از سه تکنولوژی Lead-acid، Nickel-cadmium و Lithium-ion مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال در بین باتری‌های سربی-اسیدی دو نوع اصلی غوطه‌ور در اسید و سیلد یا به صورت ایزوله وجود دارد که انتخاب بهترین گزینه از بین این دو نیز نیازمند نظر فرد متخصص است. در اینجا نیز کارشناسان آرکا باتری حاضر به همکاری و ارائه مشاوره به تمامی سازمان‌ها هستند تا در روند تعمیر و نگهداری و یا تهیه باتری بک اپ (UPS)  بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرایط-فروش-ویژه-باتری-برای-سازمان‌های-بزرگ

شرایط فروش ویژه باتری برای سازمان‌های بزرگ

باتوجه به ابعاد کاری آرکا باتری این مجموعه حاضر به همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ است که برای انجام امور مربوط به پایداری انرژی برق خود نیاز به فعالیت گسترده و تخصصی دارند. متخصصان آرکا باتری با نیازسنجی دقیق و در اختیار داشتن سبد محصولات متنوع از انواع برندهای تولیدکننده، می‌تواند بهترین گزینه برای اجرای این خدمات برای مجموعه شما باشد. باتری بک اپ (UPS) و دیگر باتری‌های موجود در این مجموعه علاوه‌بر تنوع در برندها، همگی از استانداردهای معتبر همچون ISO 9001 و IEC 60896-11 و سایر استانداردهای سازمانی و کارخانه‌ای تعریف شده بهره می‌برند. از این رو پس از اعلام آمادگی همکاری، شما را دعوت می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ارتباط با ما  همین وب‌سایت مراجعه کنید تا از روش‌های مختلف تماس با آرکا باتری اطلاع پیدا کنید.

نویسنده :فرزین شمس

باتری بک اپ

باتری پشتیبان

باتری‌های یو پی اس


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.