علائم خرابی باتری خودرو۱۳۹۸/۰۱/۱۹
علائم خرابی باتری خودرو

علائم خرابی باتری خودرو

یکی از ترسناک ترین صداها، صدایی است که هنگام  استارت زدن ، ماشین شما روشن نشود این صدا زمانی که وقت کافی ندارید، می تواند ترسناک تر هم باشد. دانستن اینکه چه زمانی باتری خودروی شما خراب میشود میتواند به شما کمک کند.

آیا می خواهید باتری خودرو خود را تست کنید؟ یک مشاوره رایگان از آرکا باتری دریافت کنید و یا به نزدیکترین مراکز فروش و خدمات پس از فروش آرکا باتری مراجعه کنید

پنج مورد از نشانه های یک باتری خراب

1. موتور خودرو به راحتی استارت نخورد

هنگامی که  باتری خودروی شما ضعیف باشد برای استارت زدن خودرو زمان بسیار بیشتری نیاز دارد  تا موتور روشن شود اگر صدای تولید شده سخت و سنگین باشد ممکن است باتری به اندازه کافی قدرت آن را نداشته باشد و اگر ماشین شما نیاز به بیش از یک استارت داشته باشد این علامت می تواند یکی از  نشانه های هشدار آشکارخرابی باتری شما باشد.

2. باتری متورم شده باشد

 بررسی این مورد بسیار آسان است.کاپوت خودروی خود را بالا بزنید و باتری خودروی خود را ببینید تورم باتری با این کنترل ساده قابل تشخیص است. گرمای بیش از حد یکی از دلایل تورم باتری است که در خرابی باتری و کاهش عمر باتری نقش اساسی دارد. از جمله دلایل دیگر تورم باتری می توان به شارژ بیش از حد آن اشاره کرد. شارژ بیش از حد صفحات باتری را تخریب میکند و باعث متورم شدن آن می شود.

3. نور چراغ ها ضعیف و کم قدرت باشد

کم نور شدن چراغ ها و یا حتی اغلب سوسو زدن آن ممکن است از نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو شما باشد اما پیش از آن از سالم بودن چراغ های خود اطمینان حاصل کنید.

4. چراغ باتری درپشت آمپر شما روشن شود

روشن شدن این چراغ  نشان می دهد که باتری شما احتمالا مشکل شارژ دارد. این امر می تواند به علت شارژ نکردن دینام خودرو شما باشد که باتری شما را هنگام رانندگی شارژ میکند.

5. مشکل استارت خوردن متناوب

این مشکل می تواند از شل بودن کابلهای باتری یا سولفاته شدن آن به وجود بیاید. ابتدا مطمئن شوید که سر باتری با قطب های باتری اتصال کامل و محکمی داشته باشد اگر این چنین بود احتمالا زمان تعویض باتری خودروی شما رسیده است.

نویسنده :حمید شاکر

باتری خودرو

باطری خودرو

خرابی باتری

گارانتی باتری

خرید باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.