بازداشت مدیران شرکت های خودرو سازی۱۳۹۸/۰۶/۰۴
بازداشت مدیران شرکت های خودرو سازی

بازداشت مدیران شرکت های خودرو سازی

در تاریخ ۲۸ مرداد ماه سخنانی از برکناری مدیر عامل ایران خودرو شنیده شد و علت آن به مسائلی مانند تغییر قیمت خودرو و برخی علل مرتبط به همین مسئله بوده اما در ادامه این اخبار خبر های دیگری هم به گوش می رسید که نشان می داد بحث تغییر مدیر عامل ایران خودرو به همین جا ختم نخواهد شد و بعد از آن ما شاهد بازداشت برخی از مدیران گروه خودرو سازی سایپا و برخی از مدیران نمایندگی های این گروه خودرو سازی که خبر آن انتشار شد بودیم.
ساعاتی بعد خبر گذاری فارس از بازداشت شدن ۲ نفر از مدیران ایران خودرو خبر داد و اعلام کرد که از تاریخ ۲۷ مرداد یک تیم بازرسی در بخش مالی ایران خودرو مستقر شده است و این خبر حاوی گزارش برکناری و بازداشت یکی از معاونان ایران خودرو و یکی دیگر از مدیران این مجموعه در طی روز های گذشته  بود.
برخی کارشناسان بر این باور هستند که موج بازداشت های خودرویی که در روز های گذشته رخ داده به نمایندگان مجلس رسیده و با برنامه خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا که مقدمه خصوصی سازی است مرتبط است.
خبر گذاری های رسمی اعلام کردند چندی پیش حساب مدیر عامل ایران خودرو مسدود شد و بر اساس دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس در مورد پرونده مدیر عامل ایران خودرو این اقدام صورت گرفت تا هیچ گونه خدمات باتکی به وی ارائه نشود.
سخنگوی قوه قضائیه درباره تخلفات شرکت‌های خودروساز مانند افزایش قیمت‌ها، تحویل با تأخیر خودروها و اخبار مطرح ‎شده مبنی بر هزینه‎های غیرمتعارفی که شنیده شد برای طراحی یا اعمال تغییر در طراحی برخی خودروها گفت: «بارها اعلام شد هر جا با وقوع اعمال مجرمانه مواجه شویم، به‎ویژه جایی که جمع زیادی از شهروندان ما از اعمال مجرمانه متضرر می‌شوند، بدون هیچ گونه اغماضی و در اسرع وقت اقدامات قضایی را انجام می‌دهیم. البته برخی از این مسائل ممکن است واجد وصف مجرمانه نباشد یا در صلاحیت تعزیرات باشد، اما ما در ارتباط با مسائل کیفری این موضوع، ورود کرده‌ایم.»
«علاوه بر این، رئیس قوه‌ قضائیه دستوری به سازمان بازرسی کل کشور داده اند تا در حوزه خودروسازان و اجحافی که در حق مردم شده است، مانند تاخیرها و تحویل خودروهای ناقص و افزایش قیمت ورود کند و ان‌شاءالله بعد از ارائه گزارش سازمان بازرسی، اگر لازم شد در قالب همین پرونده یا به صورت مستقل مورد رسیدگی قرار می گیرد.»
 

نویسنده :احسان نوروزی

خودرو

صنعت خودرو

خودروسازی


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.