سریع ترین خودروی برقی دنیا(کوروت الکتریکی)۱۳۹۸/۰۶/۰۴
سریع ترین خودروی برقی دنیا(کوروت الکتریکی)

سریع ترین خودروی برقی دنیا(کوروت الکتریکی)

مدت زیادی از زمانی که خودرو های برقی مورد استقبال عام قرار نمی گرفت و گفته می شد که این خودرو ها در بازار در برار خودرو های احتراق داخلی حرفی برای گفتن نداشتند ولی حالا اینطور به نظر نمی آید.
کوروت الکتریکی
اگرخودرو های تسلا و مدل‌هایی با شتاب و گشتاور بالای آن برای اثبات این که خودروهای الکتریکی هم می‌توانند پرسرعت و جذاب باشند کافی نیست، این کوروت شاید بتواند این موضوع را ثابت کند. به این خاطر که این کوروت ویژه توانسته رکورد بیشترین سرعت به‌دست‌آمده توسط یک خودروی الکتریکی را بشکند. 
این کوروت تمام الکتریکی که توسط Genovation Cars در فلوریدا ساختعه شده و در محیطی که برای نشستن شاتل‌ها است تست‌شده . 
این کوروت بر پایه‌ی Z06 بناشده و دارای سیستم مدیریت باتری، اینورترها، باتری‌ها و موتورهای الکتریکی است که بنا به گفته‌ی کمپانی بیش از 800 اسب بخار قدرت و 812 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. اما سرعت همه‌ی آن چیزی نیست که در مورد این خودرو وجود دارد، بلکه این خودرو دارای بُرد 209 کیلومتری در رانندگی نرمال و تقسیم وزن 50/50 برای پایین آوردن مرکز ثقل است. 
مدیر ارشد Genovation می گوید: ما هیجان‌زده‌ایم که نتایج تست‌های توسعه‌ای ما به خلق چنین رکوردی منجر شد. بر پایه‌ی آزمایش‌هایی که کردیم، باور داشتیم که این خودرو به همان تنومندی خواهد بود که در روز اول تست دیدیم. ما کاملاً انتظار داریم که کارهای بیشتری از این خودرو را ببینیم.

نویسنده :احسان نوروزی

خودرو برقی

خودرو الکتریکی

سریع ترین خودرو

آرکا باتری


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.