تقویت خودروسازان خصوصی۱۳۹۸/۰۷/۰۷
تقویت خودروسازان خصوصی

تقویت خودروسازان خصوصی

در ماه های گذشته وضعیت خودروسازی کشور به شدت افول کرده و اکثر شرکت های خودروسازی کشور چه دولتی و چه خصوصی زیانده شده اند. یکی از عمده دلایل چنین اتفاقی وضعیت سیاسی حاکم بر کشور و سخت شدن امکان تبادل قطعات با کشورهای دیگر عنوان شده است. همچنین قطع ارتباط خودروسازی کشور با بسیاری از شرکا خود در پی تحریم های اعمال شده بر کشور نیز مزید بر علت شد. در این میان خودروسازان دولتی با حمایت های دولت توانسته اند از حجم بدهکاری خود کم کنند اما خودرو سازان خصوصی یا نتوانستند از حمایت های دولت استفاده کنند و یا حجم کمک های اعطا شده انقدر محدود بود که نمی توانست گره ای از مشکلات این تولید کنندگان خودرو باز کند.
اما با حضور وزیر صنعت و معدن در استان کرمان که به استان خودروسازی خصوصی کشور معروف است امیدها برای افزایش حمایت ها بیشتر شده است. اما حمایت بیشتر دولت از خودروسازان خصوصی حامیان و مخالفان جدی دارد. مخالفان این کمک معتقدند خودروسازی خصوصی کشور با مشکلات پایه ایی دست به گریبان است و کمک به افزایش نقدینگی نمیتواند کمک موثری برای تقویب آنها باشد . از طرفی هم موافقان طرح معتقدند کمک به حل بحران خودروسازی خصوصی در کشور سبب رشد این صنعت شده و از تک قطبی بودن و انحصار تولید دو شرکت بزرگ دولتی کم میکند.
کمک دولت برای خودروسازان در دو بخش پیش بینی شده است بخش اول حمایت خودروسازان در جهت تهیه قطعات مورد نیاز و بخش دوم اعطای تسهیلات بدون سقف برای تامین نیازهای مالی
حال کارشناسان منتظرند تا نتیجه مداوای دولت را ببیند. چرا که در صورت شکست دولت، خودروسازی خصوصی در کشور کنار خواهد رفت و بایستی با مشکلات بزرگتر تک قطبی بودن و انحصار تولید کنار آمد.

نویسنده :پدرام شعبانی

تولید

خودرو

خصوصی

سایپا

ایران خودرو

کرمان


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.